SpeedwayHero - forum

Pełna wersja: Kolejność w lidze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
(16-11-2020, 16:43)monti napisał(a): [ -> ]PO jest bez sensu z tego względu, że pozostałe drużyny co miałyby w tym czasie robić?

A załóżmy jeszcze, że w PO również remisowo Big Grin
Napisałem Play-off/Play-out, czyli Play-off-biorą udział drużyny z miejsc 1-4, Play out-drużyny z miejsc 5-8. Jeśli jest remis, to awansuje drużyna, która była wyżej w tabeli po rundzie zasadniczej. Poza tym jest kilka sposobów na rozgrywanie PO, może to być mecz i rewanż, a może to być, np. do 2 zwycięstw i jeszcze kilka innych sposobów, o których nie chce mi się pisać.
Rozumiem dantes o co Tobie chodzi. Natomiast jest sens wprowadzania tak dużych zmian tylko we względu na jakieś pojedyncze przypadki równej ilości punktów? Miałoby to sens gdyby zdarzałoby się to co sezon Tongue
To nadal nie rozwiązuje problemu klasyfikacji po rundzie zasadniczej np. przy równości 5-6. Wink
Ale już ranking+PO rozwiązuje problem. Mi głównie chodzi o to, że PO przedłuża emocje i w ten sposób unikamy sytuacji, kiedy na kilka kolejek przed końcem znany jest już mistrz ligi. Ale rozumiem, że to nie wejdzie w życie i pogodziłem się z tym.
Wg mnie PO odpadaja. Skoro pieniadze lezą na torze, to sezon musi byc równy dla wszystkich. Tak, na koniec sezonu zasadniczego utworzą sie dwie czwrórki. Druzyne z miejsca nr 4 czeka 6 kolejnych meczy z TOP 3 ligi (przyszlymi medalistami) gdzie o kase bedzie bardzo trudno, a taka druzyna z 5 miejsca bedzie klepać kasiorke 6 meczy na spadkowiczach i rozbitych druzynach Wink Zaczną sie kombinacje pod koniec sezonu, jak będąc czwartym, spaść na piate, żeby sobie zarobić , bo szans na medal i tak nie mamy. Zacznie sie odpuszczanie meczów i wypaczanie wyników calej ligi.

Duze pkty, male pkty, a moze pozniej liczba wygranych biegów, w bezposrednim pojedynku obu zainteresowanych druzyn?
Chociaz ja bym byl za tym bezposrednim pojedynkiem po prostu. Kto na kim zrobi bonusa jest wyzej w tabeli, a jak dwumecz na remis to policzyc trjoki, a dopiero pozniej moze jakis ranking
(17-11-2020, 17:33)Graudenz napisał(a): [ -> ]Wg mnie PO odpadaja. (...) Druzyne z miejsca nr 4 czeka 6 kolejnych meczy z TOP 3 ligi (przyszlymi medalistami) gdzie o kase bedzie bardzo trudno, a taka druzyna z 5 miejsca bedzie klepać kasiorke 6 meczy na spadkowiczach i rozbitych druzynach
To można łatwo rozwiązać nagrodami za miejsca w lidze, tzn. im wyższe miejsce, tym większa nagroda finansowa. Ale chyba tylko ja jestem zwolennikiem PO w tej grze, więc rozumiem, że nie ma szans na wprowadzenie tego. 
Jeśli chodzi o kolejność w tabeli, to GMy muszą to jakoś rozwiązać, bo ustalanie kolejnośći wg ID jest niesprawiedliwe. Pomysłów kilka tu się pojawiło, mają z czego wybierać.
Zakladajac ze zawodnik z 4 miejsca zrobi w 6 meczach na szczycie śr/b 1,00 , a ten z 5 miejsca na lajcie wykreci 2,00 ze slabszymi. To w nagrodach miedzy 4 , a 5 miejscem musialoby byc z 15k $ roznicy, a tyle za wygranie ligi pewnie nie ma Tongue
Dla mnie prosta sprawa
W przypadku gdzie mamy tyle samo malych i duzych pkt powinno decydowac besposrednie wyniki druzun
Stron: 1 2 3