SpeedwayHero - forum

Pełna wersja: nowy silnik (było "zebatki")
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Na świeżo wygląda to tak:

Jedzie suma, już to w SPS było przerabiane.

Popieram kolegę przede mną.

Robicie Loteriadę, super frajda. Nie trzeba będzie kombinować co trenować bo lepiej wszystko.

Papke z gry taktycznej robicie.

A niestety mam przeczucia że za sezon będą zmiany w ... Silniku
Jeżeli admini tak dobrze wyliczyli silnik meczowy po "minimalnych" zmianach, jak ilość osób "narzekających", to strach pomyśleć, co będzie w połowie sezonu. 
Mam wrażenie, że każda zmiana w silniku wprowadzana jest pod pewną grupę graczy, ciągle tą samą od początku istnienia jeszcze Sps.
W sezonach 1-2 osoba posiadająca wysoki skill pogodowy była bardzo mocna na swojej pogodzie, teraz będzie nie do złapania.
Żeby być mocnym na jakiejkolwiek pogodzie, logicznym jest, że trzeba ją nieco podrasować, każdy kto rozumie choć trochę silnik gry, powinien doskonale wiedzieć, że wbijając skill pogodowy musi liczyć się z ryzykiem wylosowania także innej, mniej komfortowej pogody. Już wcześniej wiadomym było, że skille torowe jadą na każdej nawierzchni, jednak każdy na innym okrążeniu, a im później dany skill w biegu się odpalał, tym znaczenie jego było minimalnie większe. Tutaj nie trzeba być geniuszem. Nie mówcie mi, że obecność w drużynie graczy z topu sprawiło, że mam takie spostrzeżenia, do takich wniosków można łatwo dojść samemu. 
Argumenty adminów, że gracze którzy poszli w pogodę nie nadrobią do torowych to jakiś absurd, skoro gracze ukarani ujemnymi skillami bez żadnego problemu mogli nadrobić do topu w zaledwie 2 tygodnie (PDK).
Jedyne z czym mogę się zgodzić to fakt, że nadal trzeba trafić swoją pogodę, aby wygrywać, lecz jeśli zawodnik, który poszedł w złym kierunku i posiada każdą pogodę dość wysoko wytrenowaną, będzie wygrywał w każdych warunkach z tymi, którzy w logiczny sposób budowali swoje skille. 
Podsumowując, gracze którzy mądrze budowali swoje umiejętności zostali ostro pokrzywdzeni, bo obecnie posiadając wszystkie 3 skille torowe na wysokim poziomie, z czego ten najważniejszy wytrenowany na maxa i wcale nienajgorszą pogodę, która wystąpiła w zawodach, będzie miał problem z pokonaniem kogoś, kto daną pogodę ma zaledwie o kilka skilli większą, natomiast skille torowe dużo niższe (wszystkie 3). Nie mówcie mi tylko, że trzeba poczekać kilka tygodni, aż wszyscy wbiją do max formy, bo wtedy ta "minimalna" korekta może być jeszcze bardziej znacząca. Już teraz są przypadki gdzie gracze z niższą formą są lepsi, a co będzie jeśli dobije ją do maxa.
Cytuję Kabata Jeśli chcecie nadal pisać "uważam, że powinienem wygrywać, bo wcześniej wygrywałem"... cóż, na to nic nie poradzę. I w tym temacie wszystko bardzo trafny przykład te zmiany są bardzo dobre ponieważ SH nie staję się grą monotonną gdzie ciągle wygrywają ci sami.Brawo że udało im się rozgryżć silnik gry i co sprawia im to frajdę że co sezon ogrywają innych graczy a większość nie ma szans na rozkminienie tej gry ponieważ pracują i mają rodziny i dużo jest takich graczy którzy grają tylko dla przyjemności.Jedyne do czego można się doczepić to do nieaktywnych graczy którzy naprawdę robią dobre wyniki.A co do Tokenów i Kasy to niedawno narzekaliście na Forum że za mało zarabiacie teraz jak jest więcej finansów to już żle.Prawda jest taka że my Polacy mamy taką mentalność narzekania.Trzymam kciuki za Adminów żeby nie ulegli presji I Konsekwentnie trzymali się swojej decyzji.
Jeżeli chodzi o finanse i tokeny, to akurat ja ledwo wiążę koniec z końcem, ale nigdy nie narzekałem w tym temacie, bo wiem, że po prostu źle zarządzam finansami. Nie wydaje mi się, żeby ciągle wygrywali ci sami, wszystko zależne było od nawierzchni oraz pogody, teraz będzie to zależne tylko od pogody.
No to sobie przeanalizuj zawodników którzy w 2 sezony wygrywali turnieje indiwidualne i popatrz na ich średnie ligowe gdzie taki iksiński mógł się skoncentrować tylko na jednych zawodach żeby w miarę dobrze pojechać a niektórzy gracze jak ja to mówię wyjadacze w meczach ligowych super średnie i jeszcze podium w BK I SK iMŚJ I MK itd wciąż ci sami gracze można jch na palcach policzyć.To są gracze którym nie robi że jedzie 4 dni pod rząd i jeszcze w takcie jednego sezonu jest na podium np BK I SK.
Kabat to co napisałeś o silniku gry jest ok .tylko o sezon za późno.
Teraz po takim opisie, wyjaśnieniu silnika powinien być sezon na przestawienie się, a nie tak jak to zrobiliście z dnia na dzień.

Bob33 a co do twoich argumentów.
Mamy siatkarzy co wygrywają niemal wszystko to może teraz niech pojadą na Euro 2020(2021) w piłce nożnej to tam pewnie przegrają bo zasady są inne .
(29-05-2021, 10:21)GM_Radek napisał(a): [ -> ]Na 420 graczy którzy logują się regularnie problem zgłasza ok 10. Panowie rozumiem, że możecie stracić na korekcie silnika ale na ten moment do końca sezonu na obecnych ustawieniach trzeba przejechać. Potem będziemy korygować, niewykluczone, że przyszłe korekty damy Wam do przedyskutowania.
Mam pomysł powołania grupy dyskusyjnej spośród graczy, która będzie sugerowała co możemy poprawić. Opracuje propozycje zasad działania takiej grupy i postaram się przekonać do tego moich towarzyszy GM.  Oczywiście chętnie do niej zaproszę tych, którzy przekazywali celne (nie zawsze pozytywne) i merytoryczne uwagi. Myślicie, że ma to sens?

Już myślicie nad nowymi korektami ? To co ja mam teraz trenować ? Jak co sezon coś będzie się coś zmieniać. Mam wrażenie jakbyśmy wszyscy uczestniczyli cały czas w testach gry. Jak wydaje się grę planszową to ma ona jasne zasady od początku do końca i się ich nie zmienia. Jedynie co moża to zrobić dodatek do gry. W którym sezonie ta gra zacznie mieć stałe, jasne zasady ?
(30-05-2021, 00:28)GM_Kabat napisał(a): [ -> ]Czy po fali argumentum ad populum jaka przetoczyła się przez ostatnie kilka stron tego wątku możemy przejść do dyskusji rzeczowej, opartej o konkretne wyliczenia?

Zapraszam do SHNews -> https://www.speedwayhero.com/shnews/2021...more-15890

Jeśli ktoś ma pytanie dodatkowe, zapraszam tutaj lub na PW. Jeśli uważacie, że wyliczenia są błędne chętnie dowiem się, gdzie ten błąd tkwi, bo może faktycznie czegoś jednak nie uwzględniłem. Jeśli chcecie nadal pisać "uważam, że powinienem wygrywać, bo wcześniej wygrywałem"... cóż, na to nic nie poradzę. Confused

W podanym przykładzie zakładasz, że każdy z graczy w wariancie A,B i C ma na tym samym poziomie skile torowe (TJ=S=TS) oraz pogodowe (W=K=R)

Pytanie: Skąd się biorą rozbieżności w czasach u graczy A,B i C (nowy silnik)?

Konkretnie:
- normalny zachmurzenie czasy różnią się o 0,01
- grząska deszcz o 0,05
- twarda słońce tu aż 0,16
Swoją drogą admini, w jaki sposób w testach jesiennych chcieliście wyłapać błędy w silniku skoro wszyscy dostali skille na maxa? Trzeba było wymieszać skille poszczególnym graczom i wtedy testować., a nie obudzić się po dwóch sezonach gry.
@darekk-77 przyznałem to artykule i przyznaję tutaj po raz kolejny - tak, uważam że największym naszym błędem była zbyt enigmatyczna informacja o zmianach. Tutaj daliśmy ciała i za to z pewnością należą się graczom przeprosiny. Nie chcieliśmy za dużo o silniku ujawnić, ale życie pokazało, że nie było co ujawniać, i tak doskonale się w nim orientujecie. Wink Uczymy się na własnych błędach i mogę jedynie obiecać, że jakiekolwiek przyszłe zmiany (nie tylko dotyczące silnika) będziemy starali się dokładniej omawiać.

@Przemek85 - o zmianach silnika na razie nie myślimy, chcemy raczej popracować nad jakimiś fajnymi dodatkami, które jednak nie będą wywracały gry do góry nogami.

@pawe78 - te same różnice (tylko w większej skali) były w starym silniku, ale one ginęły w przepaści czasowej. To są drobiazgi wynikające z pewnych niuansów silnika, ale wybaczcie, tego szczegółowo omawiać nie mogę. Tongue

@Dagomir - w testach skille nie były losowe i nie były maksymalne. Może to było błędem, bo były one rozłożone w różny sposób, ale bez ogromnych odchyłów w żadnym z kierunków.

@Phoenix - osoba, która pójdzie w konkretne warunki faktycznie będzie TRUDNA (ale nie niemożliwa) do złapania w TYCH warunkach. Będzie jednak miała problemy w innych warunkach i uważamy, że to jest uczciwe. Wybierasz model skrajny z moich przykładów (torowy, pogodowy, bądź zrównoważony - też uważam go za skrajny) chcąc jechać zawsze i wszędzie i faktycznie zawsze i wszędzie coś jedziesz. Z podobnymi zawodnikami tniesz się na dziesiętne albo setne sekundy a o wyniku decyduje taktyka i sprzęt (dostaliście narzędzia by bardziej nim operować). Musisz jednak liczyć się z tym, że trafiając na "specjalistę" (np. S+R w słońcu na grząskim) będziesz musiał się wysilić by go pokonać. Z drugiej strony będziesz znał jego atuty i słabości co może zaprocentować na innej nawierzchni/pogodzie). I takiego efektu właśnie chcieliśmy od samego początku, ale nie udało się go od razu uzyskać.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29