SpeedwayHero - forum

Pełna wersja: Zmiana nawierzchni
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Proponuje usunąć możliwość zmiany nawierzchni przez utrzymująca się pogodę. 
Wiemy jak kluczowy jest rodzaj nawierzchni i pogoda - mamy teraz baraże i przez pogodę zmienia się nawierzchnia domowa na najlepsza przeciwników którzy u siebie maja taka sama - w lidze można takie straty nadrobić ale w dwumeczu barażowym?
Tylko wiesz, to nie jest tak, ze Wam wylosowalo baraże ze skrajnym wskaznikiem na diagramie i zmienionym torem… Tam pogoda Wam sie chrzanila od zeszlego tygodnia (w sensie mocno chmurzylo)
Inna sytuacja gdyby baraze losowane byly 1-2 dni przed meczem, od razu ze skrajnym wskaznikiem, wtedy byloby nie fair… a tak macie po prostu ogromnego pecha…..
podobna sytuacja jest u Metanoli, juz w niedziele na lidze zmienilo im z normalnej na twardą i teraz nadal swieci slonce i utrzymuje sie twarda.
Mechanizm rozumiem i czarę goryczy rozlały niefortunne baraże ale generalnie już wcześniej bardzo to irytowało - w pierwszym sezonie w ekstralidze zmieniła nam się nawierzchnia w 3 z na 7 meczów domowych jak dobrze pamietam… Sama losowość pogody jest jyz wystarczająca stad propozycja eliminacji zmiany pogody w szczególności w takich meczach jak baraże
Nie sądzę by coś w tym temacie się zmieniło. Nie chcemy wprowadzać wyjątków i wyjątków do wyjątków. Pogoda działa "w trybie" ciągłym i wszelki ręczne sterowanie byłoby błędem, a ponadto prowadziło do sytuacji "ten mecz decyduje o awansie/utrzymaniu/mistrzostwie/medalu* (niepotrzebne skreślić) - pogoda nie powinna zmienić nawierzchni". Argument tak samo słuszny jak w przypadku baraży. Brak wyjątków znacznie upraszcza sytuację i czyni całość jasną i przejrzystą.
Ja bym w ogóle usunął zmianę nawierzchni przez pogodę lub chociaż aby zmiana była jedynie dla gości ( maja wtedy jakiś losowy handicap) a dla gospodarzy zostaje taka sama
(31-08-2021, 18:30)Tesser napisał(a): [ -> ]Ja bym w ogóle usunął zmianę nawierzchni przez pogodę lub chociaż aby zmiana była jedynie dla gości ( maja wtedy jakiś losowy handicap) a dla gospodarzy zostaje taka sama

Zmiana tylko dla gości? Niby dlaczego? To nie jest zbyt sprawiedliwe i niby jak to miałoby działać, bo nie rozumiem? Drużyny jadą na jednym torze ale jedni jadą na grząskiej a drudzy na normalnej? Totalny bezsens. 

Jak już coś to po prostu całkiem usunąć zmianę nawierzchni. To nie jest niezbędne a dodaje do gry element losowości, który może być w danym momencie decydujący i nie do końca sprawiedliwy. Ale czy czerwoni na to pójdą? Wink
Malina-a jak dla mnie można zlikwidować zmianę nawierzchni ale jak już miałaby jakaś być to jej wpływ nie powinien być tak drastyczny dla gospodarzy
Calkowicie zlikwidowac? Wg mnie ta losowosc jest spoko.
Poszedl bym jeszcze dalej (ale wiem, ze 10+ sezonow temu nie przeszlo, bo niby trudno w kodzie ogarnac) ale mi minelo kilka lat z pewnoscia Kuba jest doszkolony w kodzeniu Tongue
mianowicie zmiana nawierzchni w trakcie zawodów.
Na Waszym przykladzie Tesser, macie Normalna chmury (wskazanik pozycja 2) w polowie zawodow wychodzi slonce/deszcz i wskakuje Wam grzaska slonce/deszcz i odrabianko . To by byla petarda Tongue
(31-08-2021, 20:14)Graudenz napisał(a): [ -> ]Calkowicie zlikwidowac?  Wg mnie ta losowosc jest spoko.
Poszedl bym jeszcze dalej (ale wiem, ze 10+ sezonow temu nie przeszlo,  bo niby trudno w kodzie ogarnac) ale mi minelo kilka lat z pewnoscia Kuba jest doszkolony w kodzeniu Tongue
mianowicie zmiana nawierzchni w trakcie zawodów.
Na Waszym przykladzie Tesser, macie Normalna chmury (wskazanik pozycja 2)  w polowie zawodow wychodzi slonce/deszcz i wskakuje Wam grzaska slonce/deszcz i odrabianko . To by byla petarda Tongue

Dokładnie już dawno to powinno być wprowadzone, zmiana nawierzchni w trakcie meczu to by było coś Big Grin 
A jeśli chodzi o zlikwidowanie możliwości zmiany nawierzchni przed meczem to zdecydowanie na nie Wink
Lepsze emocje jestem za Tongue Tomicek i Graudenz
Stron: 1 2