Zaloguj się bądź zarejestruj
Punktówka
Started by pietrek


Rate this topic
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


9 posts in this topic
pietrek
Początkujący Junior
*


0
47 posts 5 threads Dołączył: Oct 2020
07-11-2020, 15:45 -
#1
Jest jakiś powód, dla którego za każde zawody jest taka sama wypłata? Bo to trochę bez sensu, że za 3 ligę i za finał IMK jest taka sama wypłata
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
07-11-2020, 15:59 -
#2
Jest - tak to ustaliliśmy. Smile
Malina_a
Doświadczony Junior
**


3
102 posts 10 threads Dołączył: Dec 2020
21-12-2020, 13:05 -
#3
(07-11-2020, 15:59)GM_Kabat napisał(a): Jest - tak to ustaliliśmy. Smile

Skoro już utworzyłem konto na forum to powylewam trochę żali. 
Nawiązując do wypowiedzi to odpowiedź na poziomie, godna administratora gry. 

Problem z punktówką uważam, że jest olbrzymi, dla mnie kompletnym bezsensem i niesprawiedliwością jest taka sama punktówka na wszystkich poziomach ligowych i chciałbym usłyszeć, jak i pewnie reszta graczy, dlaczego uznaliście że tak będzie najlepiej.

Sam mogę zaproponować do rozważenia wariant, aby w tej najniższej lidze punktówki nie przyznawać, ale np. żeby każdy miał dodatkowy sprzęt klubowy tylko na tę ligę. Czyli brak zużycia swojego sprzętu, brak punktówki, tokeny do zbierania zostają. Na razie to luźny pomysł, ale i tak uważam go za bardziej sprawiedliwy niż jest to teraz.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2020, 13:05 przez Malina_a.
zbigg88
Początkujący Junior
*


0
23 posts 3 threads Dołączył: Oct 2020
21-12-2020, 14:29 -
#4
Cześć. I to ma być odpowiedź administracji gry?? Miało być lepiej niż Speedway Star a zmierzamy do takiego samego dziadostwa gry. Jest nie do pomyślenia aby zawodnik z 3 ligi zarabiał tak samo co Ekstraligowiec. Zawody Indywidualne mogły by pozostać na Tym samym poziomie wypłat co teraz. Ale ligowe wypłaty powinny według mnie zachęcać gracza do jazdy w jak najlepszej lidze a tutaj zachęca się do jazdy w jak najniższej lidze, parodia. Wypłaty za miejsce w poszczególnym poziomie ligowym są absurdem totalnym.
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
21-12-2020, 14:53 -
#5
A co byście chcieli? Stenogramu z kilku godzin przegadanych przez nas na ten temat? Szczegółowej analizy jaką Radek prowadził symulując sezon zawodnika? Dlaczego taka kwota? Bo taką ustaliliśmy. Dlaczego talia do pokera ma 52 karty? Bo tak zostało to kiedyś ustalone. Dlaczego szachy mają 64 pola? Bo tak zostało to dawno temu ustalone.

A teraz proszę powiedzcie mi żal wynika z tego, że WY zarabiacie za mało i nie dajecie rady końca z końcem powiązać?
Czy bardziej dlatego, że INNI zarabiają więcej? Czy tu nie chodzi o polskie "bardziej cieszy gdy sąsiadowi krowa zdechnie niż gdy moja się ocieli"?

Założenie było proste - nie dasz rady walczyć wszędzie o laury! Odpuść jakąś ligę, idź na dół, by zarabiać na sukcesy w innych zawodach. Ktoś odpuści PL, inny SE albo EN a w ich miejsce o medale powalczą całkiem inni gracze, którzy sobie dla odmiany zarabiają w turniejach indy albo innych ligach.

Ale żeby nie było... tak całkiem na koniec... dla marudów.... analizujemy możliwość skalowania zarobków w zależności od ilości BOT'ów w zawodach. Nie chcieliśmy jednak przedobrzyć na początku i musimy mieć materiał do pracy, a takim dobrym materiałem na pewno jest pierwszy sezon. Żeby jednak nie było - nie oznacza to, że zmiany na pewno będą wprowadzone od 2. Może będą, może nie., może nastąpią w 3, a może częściowo w 2 z możliwą korektą w 3 czy później. Wbrew temu co niektórzy na forum sugerują - my cały czas PRACUJEMY, ANALIZUJEMY i szykujemy się na korekty, ale nie będziemy ich pochopnie ogłaszali. Big Grin
zbigg88
Początkujący Junior
*


0
23 posts 3 threads Dołączył: Oct 2020
21-12-2020, 15:27 -
#6
Nie martwie się o swoje zarobki lecz o jakoś gry, walki o wyniki. Tak ależ będzie fajnie jak zawodnik GP będzie jeździł w trzech krajach w 3 lidze aby zdobyć mistrzostwo GP.
Malina_a
Doświadczony Junior
**


3
102 posts 10 threads Dołączył: Dec 2020
21-12-2020, 16:41 -
#7
(21-12-2020, 14:53)GM_Kabat napisał(a): A co byście chcieli? Stenogramu z kilku godzin przegadanych przez nas na ten temat? Szczegółowej analizy jaką Radek prowadził symulując sezon zawodnika? Dlaczego taka kwota? Bo taką ustaliliśmy. Dlaczego talia do pokera ma 52 karty? Bo tak zostało to kiedyś ustalone. Dlaczego szachy mają 64 pola? Bo tak zostało to dawno temu ustalone.

A teraz proszę powiedzcie mi żal wynika z tego, że WY zarabiacie za mało i nie dajecie rady końca z końcem powiązać?
Czy bardziej dlatego, że INNI zarabiają więcej? Czy tu nie chodzi o polskie "bardziej cieszy gdy sąsiadowi krowa zdechnie niż gdy moja się ocieli"?

Założenie było proste - nie dasz rady walczyć wszędzie o laury! Odpuść jakąś ligę, idź na dół, by zarabiać na sukcesy w innych zawodach. Ktoś odpuści PL, inny SE albo EN a w ich miejsce o medale powalczą całkiem inni gracze, którzy sobie dla odmiany zarabiają w turniejach indy albo innych ligach.

Ale żeby nie było... tak całkiem na koniec... dla marudów.... analizujemy możliwość skalowania zarobków w zależności od ilości BOT'ów w zawodach. Nie chcieliśmy jednak przedobrzyć na początku i musimy mieć materiał do pracy, a takim dobrym materiałem na pewno jest pierwszy sezon. Żeby jednak nie było - nie oznacza to, że zmiany na pewno będą wprowadzone od 2. Może będą, może nie., może nastąpią w 3, a może częściowo w 2 z możliwą korektą w 3 czy później. Wbrew temu co niektórzy na forum sugerują - my cały czas PRACUJEMY, ANALIZUJEMY i szykujemy się na korekty, ale nie będziemy ich pochopnie ogłaszali. Big Grin

Nie rozumiem Twojej irytacji, w związku z tym że chcielibyśmy poznać podłoże Waszej decyzji. To chyba normalne i gdybyś odpowiedział w taki sposób od razu, to nie byłoby złośliwych komentarzy.

Dla mnie jednak Wasze tłumaczenie wciąż jest bezsensowne z bardzo prostego powodu, który podał wyżej zbigg. W sensie, ja rozumiem o co Wam chodziło, ale mnie to po prostu nie przekonuje. Obecna punktówka nie ma nic wspólnego z realiami i to w sumie nie tylko w żużlu, bo nigdzie nie jest tak żeby w teoretycznie najsłabszej 3 lidze zarabiało się tak jak w Ekstralidze, IMK, GP itp. To sprawia, że tak naprawde nie kalkuluje się jechać w lidze o jakiekolwiek laury.  

Odnośnie kasy to uważam, że oceniasz nas trochę niesprawiedliwie, bo myśle że w rzeczywistości czy to Emil, czy to Leon też byliby z lekka poirytowani, że Oskar Polis zarabia w 3 lidze tyle ile oni w najlepszej lidze świata Big Grin
Kapusta
Doświadczony Junior
**


1
103 posts 13 threads Dołączył: Oct 2020
21-12-2020, 17:09 -
#8
troche slabo z ta kasa ze ekstraligowiec zarobi tak samo jak 3 ligowiec ..
w sumie 3 ligowiec zarobi wiecej niz ektraligowiec

no ale z 2 strony moze i dobrze ze tak jest bo ektraligowce by od 1 sezonu krolowali nad esktraliga zarabiali by ogromna kase i nie bylo by mozna ich pokonac

kazdy inaczej to widzi dla nie ktorych licza sie emocje ,mecze remisowe a

nie siedzienie w 3 lidze 2 osoby online... wiecej nerwow niz przyjemnosciSmile a co ci z kasy???

ja to bym chcial byc ukrianciem
16 osob w narodowisci przeciesz to sa jaja a w polsce 512Smile
pewnie 6 graczy a 10 botow Smile

zaraz znajda sie ukraince to ci powia ze jest o wiele razy ciezej niz byc polakiem
bo pierwsze 3 tury masz wiecej botow niz jest graczy a tam to od 1 tury trzeba sie przygotowac Smile
przynajmniej jak nie trafisz w sciezke to masz szanse wygrac dalej
w polskiej lidze jak nie trafisz w sciezke 2 razy masz po zawodach no chyba ze masz duze szczescie i graczy online nie maSmile
Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2020, 17:19 przez Kapusta.
bunge
Młody Senior
***


1
361 posts 66 threads Dołączył: Oct 2020
21-12-2020, 19:56 -
#9
Powiedź to chłopakom z Metanol Raiders, Afryka Dzika oraz Fajf O Clock  czyli :
Amund
Domino80
johny1981
Przemo78
Steffciu
tomalka
gdzie chłopaki zdominowali rozgrywki w ligach i indywidualnie zdobywając co najmniej po 1 medalu a dwóch graczy ma medal w IMK i IMKJ ) widać że można Big Grin

Musisz również przyznać rację, że zarobki na tym samym poziomie to co najmniej nie trafiony pomysł gdyż Ekstraliga (do czegoś zobowiązuje najlepsza liga danego kraju !) i każda liga w dół powinny mieć zarobki malejąco
Retrac
Doświadczony Junior
**


0
52 posts 4 threads Dołączył: Nov 2020
21-12-2020, 21:39 -
#10
(21-12-2020, 17:09)Kapusta napisał(a): troche slabo z ta kasa ze ekstraligowiec zarobi  tak samo jak 3 ligowiec ..
w sumie 3 ligowiec zarobi wiecej niz ektraligowiec

no ale z 2 strony moze i dobrze ze tak jest bo ektraligowce by od 1 sezonu krolowali nad esktraliga zarabiali by ogromna kase  i nie bylo by mozna ich pokonac

kazdy inaczej to widzi dla nie ktorych licza sie emocje ,mecze remisowe a

nie siedzienie w 3 lidze 2 osoby online...  wiecej nerwow niz przyjemnosciSmile a co ci z kasy???

ja to bym chcial byc ukrianciem 
16 osob w narodowisci przeciesz to sa jaja a w polsce  512Smile
pewnie 6 graczy a 10 botow Smile

zaraz znajda sie ukraince to ci powia ze jest o wiele razy ciezej niz byc polakiem
bo pierwsze 3 tury masz wiecej botow niz jest  graczy  a tam to od 1 tury trzeba sie przygotowac Smile
przynajmniej jak nie trafisz w sciezke to masz szanse wygrac dalej
w polskiej lidze jak nie trafisz w sciezke 2 razy masz po zawodach no chyba  ze masz duze szczescie i graczy online nie maSmile

To, że ekstraligowcy mieliby więcej za punktówkę nie oznacza, że mieliby więcej kasy. Jak się jeździ w wyższej lidze musisz więcej inwestować w sprzęt. W 3 lidze wystawisz klubowy i możesz nawet dwupunktówkę walnąć. Jak takim silnikiem pojedziesz w wyższych ligach to przywieziesz 5 zer. I gdzie wtedy ekonomicznie będzie lepiej?
A Polaków to jest 290. A tak w ogóle czego nie wybrałeś Ukrainy? Zaskoczenie, że w Polskiej grze najwięcej Polaków? Przecież już w SpSie było widac, że większość wybrała Polskę


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości