Zaloguj się bądź zarejestruj
Opony
Started by Amund


Rate this topic
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


18 posts in this topic
Amund
Początkujący Junior
*


3
34 posts 5 threads Dołączył: Nov 2020
03-12-2020, 00:00 -
#1
Propozycja taka, żeby do kupienia były opony z większą wytrzymałością i droższe oczywiście. Np wytrzymałość 4, +3 kondycji za 3000. Albo wytrzymałość 6, +1 kondycji +1 waleczności +1 refleksu za 1800. Zawodów jest dosyć dużo i często trzeba opony kupować. 

Po drugie primo, to zamiast obecnych 19 modeli opon do wyboru (i ewentualnie następnych jw.) można by wprowadzić coś jak konfigurator opon: wybierasz dodatek WKR z dopuszczalnego zakresu, wytrzymałość, ilość, automatycznie wyskakuje cena, zatwierdzasz i nara.
GM_Arek
Administrator
*******


2
153 posts 2 threads Dołączył: Oct 2020
03-12-2020, 08:41 -
#2
jeżeli dodamy opony +3,4W to za jakiś czas pojawi się propo by dodać opony +4,5W bo "bo zawodów jest dosyć dużo" itd - jestem na nie. takie opony to bonusy za niektóre zawody i obecnie nie planujemy w tym temacie zmian
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
03-12-2020, 08:46 -
#3
W temacie zmiany sposobu wybierania raczej na razie nic nie będziemy robili, ale w przyszłości może pomyślimy nad usprawnieniem.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2020, 08:47 przez GM_Kabat.
Amund
Początkujący Junior
*


3
34 posts 5 threads Dołączył: Nov 2020
03-12-2020, 09:18 -
#4
(03-12-2020, 08:41)GM_Arek napisał(a): jeżeli dodamy opony +3,4W to za jakiś czas pojawi się propo by dodać opony +4,5W bo "bo zawodów jest dosyć dużo" itd - jestem na nie. takie opony to bonusy za niektóre zawody i obecnie nie planujemy w tym temacie zmian

ale nie chodzi żeby one miały WKR więcej, tylko wytrzymałości więcej. Np +3 do refleksu (jak teraz) i wytrzymałość na 4 zawody (zamiast 2 obecnie) i jednocześnie 2 razy droższe od obecnych
monti
Młody Senior
***


4
328 posts 46 threads Dołączył: Oct 2020
03-12-2020, 09:55 -
#5
Ale po co? Właśnie na tym gra ma polegać, że należy się przygotowywać systematycznie do zawodów, a nie raz kupić na cały tydzień i najlepiej jeszcze niech się same zmieniają Big Grin
MrZuma
PanPrawnik
*


1
10 posts 3 threads Dołączył: Oct 2020
03-12-2020, 10:34 -
#6
Z jednej strony schodzę się z Amundem bo jednak nawet teraz w tym momencie jest pewna liczba graczy, która jedzie w SK, lidze szwedzkiej, BK, lidze angielskiej, GPC i lidze polskiej. Daj to 6 zawodów w tygodniu. Przy założeniu że nie wszystkie zawody pójdą graczowi po myśli a jednak sprzęt na te zawody no musi kupić to po prostu może się stać stratny nawet jeśli będzie najlepszym strategiem na świecie.
Mimo wszystko wydaje mi się, że wytrzymałość 2 w sprzęcie przy 6 zawodach tygodniowo no jest ciut mała.

Z drugiej jednak strony to co napisał monti, W tej grze chodzi o to, żeby myśleć, przeanalizować każdy turniej i każdego rywala w każdym swoim biegu. Nikt też nie karze kupować tylko najdroższych sprzętów, Więc też odwołując się do powyższego przykładu na oponkach dajmy na to K+3 z wytrzymałością 2 przecież i tak siłą rzeczy możemy pojechać w tygodniu tylko raz bo tylko raz będzie deszcz.
(oczywiście też się może zdarzyć, że deszcz będzie na wszystkich zawodach i wtedy już może być lekki "problem" finansowy)

Jak widać sprawa nie jest zero jedynkowa. Według mnie nie powinno się z góry skreślić tego pomysłu tylko też tak jak zasugerował Kabat, przedyskutować to.
Osobiście nie jestem za pomysłem ale przez ten wywód chciałem... spróbować pokazać, że jednak w pomyśle jest trochę racji Tongue
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
03-12-2020, 10:38 -
#7
Nie będzie problemu finansowego, bo Amund proponuje cenę 2x wyższą za 2x wyższą wytrzymałość. To zupełnie tak samo jakby sobie kupił po prostu 2 opony o takich samych parametrach. I nadal za TE SAME $$$ pojedzie TYLE SAMO zawodów, ale... posiadanie 2, 3, 4 opon o jakimś parametrze wymaga miejsca w garażu i mam wrażenie, że to jest "ukrytym" problemem. Garaż zawalony i nie da się kupić z góry 3 opon bo tylko na 1 jest miejsce? No to trzeba aktywnie się logować i po zużyciu kolejne sprzęty kupować. Wink
monti
Młody Senior
***


4
328 posts 46 threads Dołączył: Oct 2020
03-12-2020, 12:09 -
#8
Dokładnie. W SH jest większa aktywność niż miało to miejsce w SpS. Proponowanie ceny 2x wyższej za 2x wyższą wytrzymałość to takie już zaawansowane lenistwo uważam. Nie rozumiem w czym problem kupić sobie 3 x oponę z 2W niż jedną z 6W. Ta rozgrywka jest lepsza właśnie w tym aspekcie, że trzeba dużo myśleć i analizować. Logować się, robić dodatkowe treningi, podbijać formę, podczas zawodów zmieniać również opony a nie same zębatki. Te zmiany zepsułyby zabawę w jakimś stopniu.
Amund
Początkujący Junior
*


3
34 posts 5 threads Dołączył: Nov 2020
04-12-2020, 00:39 -
#9
(03-12-2020, 10:38)GM_Kabat napisał(a): Nie będzie problemu finansowego, bo Amund proponuje cenę 2x wyższą za 2x wyższą wytrzymałość. To zupełnie tak samo jakby sobie kupił po prostu 2 opony o takich samych parametrach. I nadal za TE SAME $$$ pojedzie TYLE SAMO zawodów, ale... posiadanie 2, 3, 4 opon o jakimś parametrze wymaga miejsca w garażu i mam wrażenie, że to jest "ukrytym" problemem. Garaż zawalony i nie da się kupić z góry 3 opon bo tylko na 1 jest miejsce? No to trzeba aktywnie się logować i po zużyciu kolejne sprzęty kupować. Wink

nie doszukujcie się wszędzie podtekstów, jak dla mnie to garaż na opony może zostać zmniejszony.

(03-12-2020, 12:09)monti napisał(a): Dokładnie. W SH jest większa aktywność niż miało to miejsce w SpS. Proponowanie ceny 2x wyższej za 2x wyższą wytrzymałość to takie już zaawansowane lenistwo uważam. Nie rozumiem w czym problem kupić sobie 3 x oponę z 2W niż jedną z 6W. Ta rozgrywka jest lepsza właśnie w tym aspekcie, że trzeba dużo myśleć i analizować. Logować się, robić dodatkowe treningi, podbijać formę, podczas zawodów zmieniać również opony a nie same zębatki. Te zmiany zepsułyby zabawę w jakimś stopniu.

monti, na tę grę trzeba poświęcić co najmniej godzinę czasu dziennie. Ludzie swoje życie też mają, poza SH

e: czemu w ogóle wytrzymałość jest mierzona zawodami, a nie biegami? Mało to logiczne
Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2020, 00:46 przez Amund.
bunge
Młody Senior
***


1
361 posts 66 threads Dołączył: Oct 2020
04-12-2020, 01:08 -
#10
[quote pid="1348" dateline="1607035180"]
[quote pid="1344" dateline="1606990154"]
e: czemu w ogóle wytrzymałość jest mierzona zawodami, a nie biegami? Mało to logiczne
[/quote]

[/quote]

Dla mnie pomysł dobry, ale co z tymi graczami którzy mają mniej kasy ?

Wydaje mi się, że z powodu braku czasu dużo graczy będzie wycofanych lub całkowicie zrezygnuje z gry na wiosnę i w lecie


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości