Zaloguj się bądź zarejestruj
MULTIKONTA - czyli temat na czasie
Started by Malina_a


Rate this topic
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


82 posts in this topic
Malina_a
Doświadczony Junior
**


3
102 posts 10 threads Dołączył: Dec 2020
18-12-2020, 18:06 -
#1
Witam,
Czuję wewnętrzną potrzebę, aby opowiedzieć Wam historię pewnej gry - gry która miała ambitnych, zaangażowanych i kreatywnych twórców. Pomysł na grę był strzałem w 10, jednak okazało się że jest w niej sporo niedopracowanych obszarów, które wymagają poprawki.  

Wprowadzenie do MULTIKONT :> 

Zacznę od tego że w FAQ wyraźnie pisze, że wszelkie multikonta są zabronione. Określa to także jednoznacznie regulamin. Mimo tych reguł multikonta wciąż są tu na porządku dziennym (o czym ordynarnie napisał nam już dawno Maveral na forum SPS) i tak naprawdę walka z nimi jest praktycznie do dziś zerowa. Skąd wnioski?

O Edmundzie, dantesie czy jak mu tam pisałem adminom już po 3 kolejkach gry. Miałem screena z rozmowy, w której wprost mówi, że korzysta z jego konta (screen w zał.). Efekt był taki że admini nie chcieli nawet tego screena zobaczyć, za to odpisali że w IP jest wszystko w porządku. Serio? W IP? To właśnie tak sprawdzacie wszystkie MULTIKONTA?

[attachment=52][attachment=53]

Na rzeczonego gracza zbierałem jednak materiał, bo widziałem że ewidentnie sobie pomaga w zawodach indywidualnych. W jaki sposób? Edmund nie tylko nie wygrał żadnego biegu z dantesem w walce o indywidualne puchary, ale zabierał też punkty głównym konkurentom dantesa, często notując w tych biegach swoje najlepsze czasy dnia (screeny w zał.). Przypadek? Myślę, że fakt iż zainteresowany usunął swoje konto mówi sam za siebie.

[attachment=54]

Nie mam gracza w drużynie? Trudno, wole jechać już w 5 osób niż z oszustem. Mam tylko nadzieje że temat nie zostanie zamieciony pod dywan, bo nie wyobrażam sobie by Edmund nie dostał bana. 

Chciałbym jeszcze skierować pytanie do ludzi, którzy przyjęli tu na forum postawę broniącą oszustów, przyzwalającą na oszustwa. Czy gra na nierównych zasadach sprawia Wam przyjemność? Czy nie denerwuje Was fakt, że jesteście ordynarnie na każdym kroku "dymani"?

Na koniec jeszcze chcę zgłosić adminom pewną propozycję do rozważenia. Myślę, że multikont możnaby z powodzeniem uniknąć, jeśli rejestrację trzebaby było przeprowadzić z potwierdzeniem tożsamości itp., tak jak się to odbywa na jakichś bukmacherkach czy innych stronkach. Wiem, że to pewnie kwestia niełatwa do zrealizowania, ale uważam, że byłaby skuteczna. To tylko luźny pomysł żeby zorganizować coś tego typu, bo niestety, ale weryfikacja po IP jest co najwyżej śmieszna.
monti
Młody Senior
***


4
328 posts 46 threads Dołączył: Oct 2020
18-12-2020, 18:14 -
#2
Gość pewnie stwierdził, że skoro już wyszło na jaw to lepiej będzie jak on odejdzie "z honorem", że biedny oskarżony. Niż, że serio admini się dobiorą do dupy i wyjdzie na jaw, że jest kłamcą.
Nie mogę pojąć ludzi, którzy bronią takiego zachowania i piszą - a niech ma nawet z 5 kont, kogo to obchodzi? No właśnie obchodzi to graczy, którzy są uczciwi i wpisują się w etyczne normy tej naszej społeczności. Jeżeli 50% graczy miało myślenie na poziomie tych obrońców to z SH zrobiłby się taki kocioł, że nie byłoby wiadomo w co włożyć ręce. Każdy mądra dopóki kogoś to nie dotyczy. Znam graczy, którzy niestety mieli z tego powodu pod górkę np. w IMK i IMKJ, gdzie dantes cisnął po medale, a z konta EdmundD odpuszczał w biegach ze sobą, a na największych rywali dantesa używał superagresywnej taktyki nawet w 2 biegu Big Grin
bunge
Młody Senior
***


1
361 posts 66 threads Dołączył: Oct 2020
18-12-2020, 18:14 -
#3
Zgadzam się w 100% z Maliną

1) weryfikacja konta tak jak to jest np u bukmachera ( z dokumentem tożsamości)
2) sprawdzenie Edmunda i ewentualnie BAN !!! a z tego co widać to chyba BAN od razu
3) Odebranie medali w Czechach dantesowi (edmundowi)

Dla graczy typu Kapusta broniących oszustów i tłumaczenie, że gra od poczatku spsa nie robi na mnie żadnego wrażenia może gracz od 1 dnia ale jak oszukuje BAN !!!!
To że sam usunął konto też o czymś świadczy (bał się że będzie na celowniku) gdyby był czysty grałby dalej
_RD9_
Początkujący Junior
*


2
27 posts 3 threads Dołączył: Dec 2020
18-12-2020, 18:36 -
#4
Totalnie nieporozumienie. Zdjęcia jasno pokazują, że mieliśmy do czynienia z oszustem. Szkoda syfu w Czechach i zamieszania medalowego. Usunięcie EdmundDa wydaje się obowiązkiem, bo nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie Dantes przesiada się na drugie konto i zaczyna nim jechać. A co do użytkowników tak broniących oszusta przypomnę fragment wiersza Jana Brzechwy pt. "Na straganie" :

„Niech rozsądzi nas kapusta!”
„Co, kapusta?! Głowa pusta?!”
Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2020, 19:00 przez _RD9_.
Kapusta
Doświadczony Junior
**


1
103 posts 13 threads Dołączył: Oct 2020
18-12-2020, 18:39 -
#5
kiedys kapitan mimo ze nie mogl miec multikonta jeszcze jak nie bylo urlopu to mogl sie zalogowac na danne konto
oczywiscie ze nie zmienia zebatki czy silnik podczas zawodow ale zeby nie wywalilo go z druzyny.. teraz sa urlopy ..
wiec byly powiazania
pozatym powiazania zawsze beda ale jezeli ludzie robia watki na forum ze konto jest rodzinne a administracji zajmuje to 3 miesace na sprawdzenie czy 4 lata no to niestety ..
co ty gadacie za weryfikacje .. ja moge moja kobiete zweryfikowac i bedzie wam nawijaja po francusku a wy nawet nie bedziecie wiedziec o co chodzi..
zadnych medali nie odbiermy . uzytkownik wygral je i juz go nie ma .. teraz mozecie sobie walczyc o nastepne medale

( RIP ) dantes
Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2020, 18:41 przez Kapusta.
bunge
Młody Senior
***


1
361 posts 66 threads Dołączył: Oct 2020
18-12-2020, 18:43 -
#6
jednak RD9 dobrze końcówką podsumował

„Niech rozsądzi nas kapusta!”
„Co, kapusta?! Głowa pusta?!”

Tyś człowieku upadł na głowę medale wygrał oszukując a TY że niech sobie je ma Big Grin żart i niedowierzanie

BAN dla edmunda (dantesa) i odbiór medali !!!!!!!!
Graudenz
Doświadczony Junior
**


7
222 posts 14 threads Dołączył: Oct 2020
18-12-2020, 18:43 -
#7
Wydaje mi sie, że nie maja zadnych podstaw prawnych żeby robić sobie baze danych z kilkuset dowodów tozsamosci. Poza tym wszysscy juz konta maja zalożone.
Kapusta
Doświadczony Junior
**


1
103 posts 13 threads Dołączył: Oct 2020
18-12-2020, 18:45 -
#8
ooo niee na to sobie nie pozwole ..
kapusta glowa pusta,..

kapusta uj ci w usta
Graudenz
Doświadczony Junior
**


7
222 posts 14 threads Dołączył: Oct 2020
18-12-2020, 18:50 -
#9
Najlepiej jakby konta rodzinne zlikwidowac calkowicie. Zostawilbym aktualne konta rodzinne, ktora juz są i byly w SPS (np wiem ze gra jedno malzesntwo) a tak co calkowicie bym z tego zrezygnowal. Żaden synek, brat, córcia , żona i pies sąsiada, z ktorym masz neta na pół....
Po prostu jedno konto na jedno gospodarstwo domowe i tyle
Kapusta
Doświadczony Junior
**


1
103 posts 13 threads Dołączył: Oct 2020
18-12-2020, 18:53 -
#10
pies????????? aahhahahahah dobre Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości