Zaloguj się bądź zarejestruj
Zamykanie (ustalanie) składów
Started by dantes205


Rate this topic
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


36 posts in this topic
dantes205
Doświadczony Junior
**


2
92 posts 9 threads Dołączył: Oct 2020
12-10-2020, 23:10 -
#21
Widzę, że nie wszyscy zrozumieli o co mi chodzi z tą zmianą nawierzchni przez pogodę, ale to chyba moja wina, bo zastosowałem skrót myślowy. Postaram się to rozpisać, żeby było jasne:

Jeśli mamy tor normalny, na którym w pn., wt. i śr. będzie chmura, a w czw. i pt. deszcz, to jeśli w sobotę będzie chmura albo słońce, to tor się nie zmieni, będzie normalny, ale jeśli w sobotę będzie deszcz, to tor się zmieni na grząski
2 przykład: jeśli na normalnym będzie w pon., wt. i śr. deszcz to tor się zmieni na grząski, a jak potem w czw. i pt. będzie chmura to dalej będzie grząski, ale jeśli w sobotę będzie słońce, to tor wróci na normalny, a jeśli będzie chmura albo deszcz, to będzie grząski.
Nie wiem czy teraz to jest jasne, czy bardziej to zagmatwałem.

Druga sprawa, zaczynam mieć wrażenie, że niektórzy forumowicze specjalnie wprowadzają w błąd pozostałych, żeby mieć jakąś tam przewagę w grze, bo nie wszyscy obserwują forum na bieżąco i jak ktoś z graczy przeczyta takie błędne info na forum, to uznaje to za pewnik i potem jeszcze przekazuje to dalej, więc może warto by było, żeby GMy takie posty usuwali, a ich autorom wlepiali %, bo zaczyna to być niebezpieczne. Ja mam nadzieję, że autorzy takich postów kierują się zasadą "Nie znam się, ale się wypowiem", a nie celowym wprowadzaniem graczy w błąd.
Sidney68
*** Pasterz Baranów ***
***


0
278 posts 6 threads Dołączył: Oct 2020
13-10-2020, 01:39 -
#22
Po prostu w FAQ jest to wszystko opisane ale większość ma wręcz alergię na niego. Wystarczy codziennie sprawdzać tor u rywali i po krzyku ! A pogoda ? Nigdy nie wiadomo kiedy ze słonecznego nieba lunie nagle deszcz. Dlatego nigdy tu nie będzie graczy którzy będą dobrzy na wszystkich torach przy każdej pogodzie. Ten temat był już setki razy wałkowany w SpS ! Po to są obniżki skilli żeby sobie regulować pewne mankamenty w wyszkoleniu !
Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2020, 01:43 przez Sidney68.
                                               Heart Sidney68  Heart
dantes205
Doświadczony Junior
**


2
92 posts 9 threads Dołączył: Oct 2020
13-10-2020, 07:47 -
#23
Jest możliwość zobaczenia historii pogody w meczach ligowych, zeby wiedziec w jakiej pozycji jest wskaznik pogodowy dla danego toru w lidze? Bo w zawodach indy, to jest widoczne, ale w lidze chyba nie.
monti
Młody Senior
***


4
328 posts 46 threads Dołączył: Oct 2020
13-10-2020, 08:00 -
#24
Daną pogodę widać jak wejdziesz w jakiś klub Smile masz po prawej podaną nawierzchnie, pogodę oraz wskaźnik pogodowy Smile

Doczytaj o co chodzi
https://www.speedwayhero.com/faq-19

Chyba, że już wiesz..
Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2020, 08:02 przez monti.
Graudenz
Doświadczony Junior
**


7
222 posts 14 threads Dołączył: Oct 2020
13-10-2020, 08:13 -
#25
ale mieszacie.... u gósci zawsze, kazdy zawodnik ma i bedzie miał swoja indywidualna sciezke.

Dantes dobrze mowi.. Jeseli dobrze zrozumialem o co mu chodzi.

Gospodarz wystawia sklad do piatku godz 24.. a po polnocy moze sie zmienic nawierznchnia np z grzaskiej w twarda. ale to juz przywilej gosci. na moje to jest ok. Znajomosc scieki gospodarzy kontra ustawianie par gosci
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
13-10-2020, 08:46 -
#26
(13-10-2020, 08:13)Graudenz napisał(a): [...] po polnocy moze sie zmienic nawierznchnia np z grzaskiej w twarda. ale to juz przywilej gosci. na moje to jest ok. Znajomosc scieki gospodarzy kontra ustawianie par gosci

Dokładnie tak! Taki był właśnie cel - gospodarze mogą znać ścieżkę 1-6, goście mogą znać nawierzchnię i pogodę przed podaniem składu... a czy to ma jakieś bardzo istotne znaczenie, to już sprawa drugorzędna. Wink
dantes205
Doświadczony Junior
**


2
92 posts 9 threads Dołączył: Oct 2020
13-10-2020, 11:33 -
#27
(13-10-2020, 08:00)monti napisał(a): Daną pogodę widać jak wejdziesz w jakiś klub Smile masz po prawej podaną nawierzchnie, pogodę oraz wskaźnik pogodowy Smile

Rzeczywiście, jakoś to przeoczyłem, ale masz punkta za to.
A jeśli chodzi o handicap dla gospodarzy w postaci znajomości ścieżki na biegi 1-6, to właściwie kończy się on po 3 biegu, bo wtedy goście już też znają ścieżkę, ale to i tak lepiej niż w SpSie, w którym krążył pewien wzór na liczenie ścieżki, wg którego można było obliczyć ścieżkę po 1 biegu, ale o tym coś więcej to GMRadek mógłby napisać, no chyba że GMKabat też?
arkadio86
Doświadczony Junior
**


0
115 posts 13 threads Dołączył: Oct 2020
13-10-2020, 12:12 -
#28
(13-10-2020, 11:33)dantes205 napisał(a):
(13-10-2020, 08:00)monti napisał(a): Daną pogodę widać jak wejdziesz w jakiś klub Smile masz po prawej podaną nawierzchnie, pogodę oraz wskaźnik pogodowy Smile

Rzeczywiście, jakoś to przeoczyłem, ale masz punkta za to.
A jeśli chodzi o handicap dla gospodarzy w postaci znajomości ścieżki na biegi 1-6, to właściwie kończy się on po 3 biegu, bo wtedy goście już też znają ścieżkę, ale to i tak lepiej niż w SpSie, w którym krążył pewien wzór na liczenie ścieżki, wg którego można było obliczyć ścieżkę po 1 biegu, ale o tym coś więcej to GMRadek mógłby napisać, no chyba że GMKabat też?

W SH kazdy zawodnik ma inna sciezke (gospodarze maja wspolna na 2 serie)
Nick :  arkadio
A nie jakis podrabianiec Smile
mateuszzg
Doświadczony Junior
**


0
136 posts 3 threads Dołączył: Oct 2020
19-10-2020, 14:28 -
#29
Odnośnie znajomości ścieżki przez gospodarzy w biegach 1-6 to mi się zdaje że za wiele prawdy w tym nie ma bo jak masz menago na 3 poziomie to on ci poda ścieżkę po twoim pierwszym biegu czyli tak naprawdę gospodarz zna ścieżkę na pierwszą serię. Chyba że źle to rozumiem to proszę sprostować
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
19-10-2020, 14:30 -
#30
Jeżeli kapitan USTAWI przed meczem ścieżkę, to obowiązuje ona już od 1 biegu i dotyczy wszystkich zawodników gospodarzy. Jeśli kapitan ścieżki nie ustawi... no cóż... warto zmienić kapitana. Tongue


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości