Zaloguj się bądź zarejestruj
Ankieta: Czy odpowiada ci obecny system loteryjnej sciezki w zawodach druzynowych
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
52.38%
11 52.38%
NIe
47.62%
10 47.62%
Razem 21 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Powrot do jednej sciezki dla wszystkich w zawodach druzynowych
Started by yaosi


Rate this topic
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


7 posts in this topic
yaosi
Początkujący Junior
*


2
23 posts 7 threads Dołączył: Oct 2020
05-05-2021, 00:03 -
#1
Jak w tytule, proponuje powrot do jednej sciezki dla wszystkich zawodnikow tylko w zawodach druzynowych (wlaczajac w to rowniez DPS i DPSJ).
W DPS i DPSJ loteryjnosc jest dziesieciobiegowa, a przy dobrej komunikacji mozna ja zniwelowac do 2-4 biegow.

Szesciobiegowa loteryjnosc sciezki u druzyny gosci potrafi popsuc wynik (chodzi o biegi 1, 2, 3, 7, 8, 9).
Tak, wiem ze gospodarzom sciezka tez sie zmienia w biegach 7, 8 i 9 jednak w SPS opcja z toromistrzem bardziej mi odpowiadala.

W SPS druzynowa analiza czasow na czacie sprawiala duzo frajdy, teraz rozmowy o sciezkach nie maja sensu a wrecz szkodza.

Obecnie o wyniku druzynowym decyduje skill + sprzet + fart, zamiast skill + sprzet + komunikacja.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2021, 03:08 przez yaosi.
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
05-05-2021, 07:25 -
#2
Nie planujemy w tym zakresie zmian. Temat długo analizowaliśmy przed startem gry. Obecne rozwiązanie jest optymalne.

[edyta]
A przy okazji - pomijając fakt, że wyniki ankiety są z góry wiadome, to sam sposób sformułowania pytania w ankiecie jest typową manipulacją.
Od razu uprzedzam, że argument "zdecydowana większość graczy uważa" w tym wypadku z góry odrzucamy. Tongue
Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2021, 07:33 przez GM_Kabat.
yaosi
Początkujący Junior
*


2
23 posts 7 threads Dołączył: Oct 2020
05-05-2021, 12:48 -
#3
Oj tam, oj tam zaraz manipulacja i dlaczego wyniki beda z gory wiadome Tongue
W indy ten system mi jak najbardziej odpowiada, ale w lidze to wg mnie zbyt duzy handicap dla gospodarza.
Jesli temat byl dlugo analizowany przed startem SH, jakie byly argumenty przeciw?
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
05-05-2021, 13:22 -
#4
Menago - drużyna ustawia się na 1 gracza walczącego o laury indywidualne i resztę mającą to w nosie. Rodzynek bierze menago na 3 poziom, reszta drużyny w ogóle go nie bierze. W meczu ustawiasz gracza na nr 13/14 (gospodarz) albo na nr 1/2 (gość) i tylko jeden bieg więcej jest dla gości niewiadomą. I teraz - 1 wyścig to zdecydowanie za mały handicap dla gospodarzy (obecnie mają de facto tego handicapu AŻ 3 biegi), a ponadto pozostałych 5 graczy ustawia wysoko inny personel i ma przewagę nad graczami, którzy nie mogą się w drużynach porozumieć, albo chcą walczyć nie tylko w lidze. Obecnie mogą taką samą przewagę osiągnąć w innym personelu, ale... ścieżkę muszą poznać sami bo kolega nie podpowie.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2021, 13:23 przez GM_Kabat.
Tomicek
Doświadczony Junior
**


3
85 posts 23 threads Dołączył: Oct 2020
05-05-2021, 13:29 -
#5
(05-05-2021, 13:22)GM_Kabat napisał(a): Menago - drużyna ustawia się na 1 gracza walczącego o laury indywidualne i resztę mającą to w nosie. Rodzynek bierze menago na 3 poziom, reszta drużyny w ogóle go nie bierze. W meczu ustawiasz gracza na nr 13/14 (gospodarz) albo na nr 1/2 (gość) i tylko jeden bieg więcej jest dla gości niewiadomą. I teraz - 1 wyścig to zdecydowanie za mały handicap dla gospodarzy (obecnie mają de facto tego handicapu AŻ 3 biegi), a ponadto pozostałych 5 graczy ustawia wysoko inny personel i ma przewagę nad graczami, którzy nie mogą się w drużynach porozumieć, albo chcą walczyć nie tylko w lidze. Obecnie mogą taką samą przewagę osiągnąć w innym personelu, ale... ścieżkę muszą poznać sami bo kolega nie podpowie.

Tylko wtedy przy jednakowej ścieżce dla każdego w zawodach drużynowych menago nie podawałby już ścieżki Smile byłby on jedynie dostępny w zawodach indywidualnych.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2021, 13:30 przez Tomicek.
LIGA POLSKA
1' - 11' - Filet z Mintaja - 1323pkt - 1,718
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
05-05-2021, 13:34 -
#6
Też rozważaliśmy, ale nie pamiętam z jakiego powodu nie przeszło. Może po prostu chodziło by nie robić wyjątków i w każdych zawodach innych kruczków... ale nie wiem czy to to. Tak czy siak na razie na pewno zostanie jak jest. 3 wyścigi handicapu gospodarzy to naprawdę AŻ tak dużo???
pietrek
Początkujący Junior
*


0
47 posts 5 threads Dołączył: Oct 2020
05-05-2021, 22:06 -
#7
zdecydowanie nie. Gracze ustawiani pod biegi ze zmianą pogody byliby poszkodowani
_Dżi_
Redaktor
*


0
15 posts 5 threads Dołączył: Jan 2021
05-05-2021, 22:12 -
#8
Moim zdaniem rozwiązanie problemu jakim była ścieżka, jest bardzo dobre. Nie podobało mi się, że w SPS gospodarze jadąc na swoim torze mieli w zasadzie nawet pół biegu przewagi, bo jeden z pary brał małą, drugi dużą i któryś trafił i od razu cała drużyna wiedziała jaka ścieżka leci w meczu. Teraz mecz domowy to atut na 3 biegi, gdzie i tak czasami goście trafiają po 5 ścieżek w pierwszej serii i tyle z atutu domowego toru. Albo w trzeciej serii to goście trafiają ścieżki częściej niż gospodarze. Prawdą jest, że zależy to właściwie od "farta", ale taki system jest zdecydowanie lepszy dla gospodarzy co jest moim zdaniem na +


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości