Zaloguj się bądź zarejestruj
nowy silnik (było "zebatki")
Started by Kapusta


Rate this topic
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


283 posts in this topic
szcz00pak
Talizman
*


1
20 posts 2 threads Dołączył: Oct 2020
01-06-2021, 22:56 -
Miło było, jedyne co trzyma żeby dokończyć ten sezon to poznani ludzie, z którymi wspólnie tworzymy drużynę. Liczby z artykułu elegancko dobrane, a gra leci swoim torem. Świetne zostaliśmy potraktowani przez naszych adminów!
pietrek
Początkujący Junior
*


0
47 posts 5 threads Dołączył: Oct 2020
01-06-2021, 23:36 -
Malina jechałem osiołek sp, ścieżki nie trafiłem. W tym sezonie w lidze jeszcze żadnej nie trafiłem Smile
darczello
Początkujący Junior
*


1
21 posts 5 threads Dołączył: Dec 2020
02-06-2021, 08:10 -
Rzekomym głównym powodem dokonania zmian w silniku w tym sezonie było, jak to nazwali admini, zabetonowanie czołówki.
Ok, podyskutujmy więc na liczbach...

Najlepszym wyznacznikiem będzie tu Złoty Kask, zawody które w największym stopniu pokazują kto tak na prawdę w przekroju całego sezonu, a nie jednorazowych zawodów, jechał najlepiej, najrówniej. Przejrzałem wyniki sezonu 1 i 2 i co my tu mamy???

Otóż porównując uczestników ZK w sezonie 1 i sezonie 2, w każdej z lig na 16 uczestników, tylko 6 jest takich którzy ponownie znaleźli się w zestawieniu ZK.
Czyli ujmując to matematycznie 37,5% uczestników nie zmieniło się zaś 62,5% to NOWI uczestnicy.
Wynik ten jest identyczny dla każdej z lig.
Jak rozumiem admini wymyślając te zmiany postanowili dojść do perfekcji i uzyskać wynik 100% zmian. Bo 62,5% to wciąć za mało

Patrząc na te cyfry kompletnie nie rozumiem czemu miały służyć zmiany których jesteśmy świadkami, bo teza o "betonowaniu" układu upada w całej rozciągłości.
Mało tego te wyniki pokazują właśnie że to co było miało głęboki sens, bo skoro już w 2 sezonie mamy rotację na poziomie 62,5% to znaczy że Ci co nie trafili na początku, już nadgonili czołówkę.

No chyba że admini wzięli pod uwagę te same zawody, które tu podał jako koronny przykład niejaki Lutas, a mianowicie 1 czy 2 rundę IMK i IMKJ w których to rundach czasem połowa stawki to BOT-y i stwierdzili że na samej górze wciąż Ci sami więc trzeba zmienić.
Mimo wszystko wierzę w że aż takiego poziomu indolencji umysłowej i ignorancji nie sięgnęli, choć co do ignorancji...tu bym się spierał.
Bo sposób wprowadzenia tak znaczących zmian jest jednak jawną kpiną z nas, czyli Waszych Drodzy Admini...Klientów
Lutas
Początkujący Junior
*


0
12 posts 1 threads Dołączył: Oct 2020
02-06-2021, 10:09 -
darczello a jaki Ci miałem podać przykład z tego sezonu? Jeśli naprawdę te zmiany są tak wielkie to sprawdzimy ilu z Was znajdzie się w czwartej rundzie IMK czy IMKJ. Bo z waszego lamentu wynika ze żaden tam do pierwszej grupy nie wejdzie.
darczello
Początkujący Junior
*


1
21 posts 5 threads Dołączył: Dec 2020
02-06-2021, 10:30 -
Jeśli chcesz rzetelnie ten temat przerobić, to imk i imkj można o kant tyłka rozbić. Ja mam w grupach połowę botów, to jaki to przykład awansu? Choćbym niczego nie ustawił to pewnie i tak bym awansował. Chcesz się odnieść do zeszłorocznych wyników, to sobie zadaj trud i spróbuj przeanalizować zdobycze punktowe w ligach. Ja już widzę po sobie, porównując czasy, że jadę słabiej.
Lutas
Początkujący Junior
*


0
12 posts 1 threads Dołączył: Oct 2020
02-06-2021, 10:44 -
Np ale po to są te zmiany żeby czołówka pojechała wolniej. Nie uważasz że to było chore aby robić na maxa torowe a pogodowe mieć na poziomie 2? I to nie jest tak że ja popieram te zmiany w takiej formie albo że jestem po stronie adminów. Największym błędem było to że zrobili silnik który promował tak wielkie różnice skillach pomiędzy torem a pogodą
Amund
Początkujący Junior
*


3
34 posts 5 threads Dołączył: Nov 2020
02-06-2021, 10:58 -
Jak już, to błędem był sposób wprowadzenia zmian (chociaż dalej uważam, że silnik nie potrzebował korekty akurat w tym miejscu). Jakby komunikat w połowie poprzedniego sezonu brzmiał:
Jak większość już zauważyła, trenowanie wyłącznie skilli torowych daje pewną przewagę. Żeby wyrównać szanse, od następnego sezonu (a najlepiej od 4) podniesiemy znaczenie skilli pogodowych.

Gwarantuje ci, że zamiast "10" "zdenerwowanych" byłoby góra 2.
darczello
Początkujący Junior
*


1
21 posts 5 threads Dołączył: Dec 2020
02-06-2021, 11:06 -
Na samym początku napisałem że nie jestem przeciwnikiem zmian. Tyle sposób ich wprowadzenia jest zwyczajnie robieniem sobie jaj. Tak jak napisał Amund, przy odpowiednio wczesnym zakomunikowaniu o zmianach i ich zawartości, niezadowolonych a raczej zrobionych w balona byłoby nawet nie 2 a myslę że 0.
GM_Kabat
Administrator
*******


5
860 posts 21 threads Dołączył: May 2020
02-06-2021, 11:15 -
Porównując czasy- TAK, jedziesz słabiej, bo znaczenie torowych było zbyt duże i zostało obniżone. Mam wrażenie, że cały czas nie dociera do Was, że "torowcy" wygrywali, bo byli "torowcami", a niekonicznie dlatego, że byli najlepsi. Czy poszli w torowe celowo, bo sobie potrafili coś przeliczyć, czy poszli przypadkowo i trafili nie ma znaczenia, oni po prostu poszli w "lepszym" kierunku, a lepszych kierunków nie miało być! Jeszcze raz zwracam uwagę, że "torowa trójca" poniekąd odgrywała tutaj podobną rolę jak niesławny TS w SpS'ie. Tylko tam wszyscy krzyczeli "za duże znaczenie TS'a! obniżcie to!", a tutaj jakoś nikomu z tamtych krzykaczy zbyt duże znaczenie torowych nie przeszkadzało... czyżby dlatego, że tym razem to oni szybko poszli w lepszą stronę i to oni rozdawali karty?

I odniosę się jeszcze tylko do sławnego Willow'a, bo od 2 sezonów widzę, że jego nieobecność i zdobywane punkty męczą rywali. Teraz Waszym zdaniem przegrywacie z offline'm bo jedzie pogoda, a "on na pewno jest pogodowcem", tak? To wytłumaczcie dlaczego w poprzednim sezonie też przegrywaliście skoro wówczas pogoda nie jechała a on na pewno tak szybko kierunku nie przestawił? Sprawdziłem ostatnie zawody. Fakt, zajął 2 miejsce, ale średni czas dopiero na 7 miejscu, a w poszczególnych seriach jeśli dobrze liczę miał kolejno 5, 7, 6, 7 i wreszcie 9 czas serii... Nie potraficie wygrać z zawodnikiem jadącym tak naprawdę przeciętnie i macie pretensje do silnika gry??? A może, skoro już dostaliście kasę na starcie sezonu, pora przestać korzystać z klubowych opon i klubowych złomów 22,4?
pj007
Początkujący Junior
*


0
31 posts 2 threads Dołączył: Oct 2020
02-06-2021, 11:29 -
Kabat odpowiedz mi na poniższe pytania:

- dlaczego bolą was skille torowe ? Przecież odnoszą się do konkretnej nawierzchni więc normalnym wydaje się być iż jest to znaczący skill. ?

- dlaczego zamiast bawić się w zmiany wartości skilli nie wprowadziliście do kodu silnika iż każdy kolejny skill daje mniej od poprzedniego, w pewnym momencie byłby dylemat czy kolejny torowy czy pogodowy

- dlaczego mimo takiej rotacji wygrywających zdecydowaliście o totalnej loteryjnej zasadzie gry ?

- skoro potrzebne są 3 sezony by dogonić czołówkę w ilości skilli to gdzie tu zabetonowanie ?

- dlaczego nie konsultujecie się ze środowiskiem gry a jedynie w swoim wąskim gronie co do nieomylności waszej mimo iż kilkukrotnie daliście ciała w zmianach jako grono decydujące ?

To co do tej pory napisałeś nikogo albo prawie nikogo nie przekonało o zasadności tych zmian. A wy dalej swoje że wiecie lepiej od grających. o nie świadczy o was dobrze jako o kreatorach kierunku rozwoju gry.

Teraz z tego co widać chcecie na się zrobić loterię gdzie zawodnik doświadczony nie ma możliwości uzyskania dobrego wyniku ze względu na posiadane umiejętnosci a skazany jest na loterię pogody. Tak uwielbiacie przypadkowość że ponad trening tego stawiacie loterię ?

Jak zapytałem was dlaczego w najważniejszych drabinkach zawodów jest przeważnie tor normalny i e jest to niesprawiedliwe to dostałem odpowiedź bo tak wylosowało. Naprawdę wyznajecie zasadę losowość ponad wszystko ?

Przecież i ci doświadczeni i ci mniej doświadczeni widzą w tym spore wady a wy dalej swoje.

Kto gra w tą grę wy czy my ?

Kto wmawiał nam że nowa gra to bedzie to czego potrzebujemy i to czego oczekujemy a jak jest teraz ?

Wierz mi osób niezadowolonych jest kilkadziesiąt nie 10. A ile gra na poważnie i opłaca VIP ?

Myślicie że gra dalej będzie istnieć i zarabiać na siebie przy takim podejściu do aktywnie grających ?

Ile nowych kont dały te zmiany, ile pozytywnych opinii dostaliście ?, ile osób aktywnie grających już przestało grac ?

Dlaczego nie interesują was te najważniejsze liczby !!! przeciez to jest być albo nie być gry.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2021, 11:33 przez pj007.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości