Zaloguj się bądź zarejestruj
nowy silnik (było "zebatki")
Started by Kapusta


Rate this topic
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


283 posts in this topic
Dagomir
Początkujący Junior
*


0
10 posts 0 threads Dołączył: Oct 2020
28-05-2021, 12:06 -
#11
W takim razie jaki cel mają te wasze korekty poza utrudnieniem życia graczom, którzy już sobie wypracowali jako taką taktykę?
GM_Kabat
Administrator
*******


5
860 posts 21 threads Dołączył: May 2020
28-05-2021, 12:16 -
#12
Taki cel, że okazało się, iż istnieje "strategia wygrywająca", a przynajmniej dająca przewagę w stosunku do innych kierunków rozwoju. Tak być nie powinno, ale nie wyszło to ani w testach wewnętrznych, ani otwartych. Zorientowaliśmy się w trakcie 2 sezonu i wiedzieliśmy, że korekta jest KONIECZNA, a jej efekty na razie są bardzo obiecujące, chociaż (co oczywiste) gracze, którzy poszli w "jedynie słusznym kierunku" w tym momencie mogą czuć się nieco zagubieni. Wygrywało Wam się zbyt łatwo, a tak nie miało być. Teraz musicie trochę na zwycięstwa się pomęczyć.
Sobek
Początkujący Junior
*


3
24 posts 0 threads Dołączył: Oct 2020
28-05-2021, 12:33 -
#13
Żeby nie faworyzować nikogo po zmianach jedynie reset bylby sprawiedliwy taka jest prawda. I tu nie mówcie, że można szybko zmienić kierunek rozwoju. Inni sa daleko z przodu tak jak daleko z przodu byli tacy co poszli jedyna słuszna drogą. Z tym ze poszli spdawiedliwie a teraz zmiany nie są sprawiedliwe w żadnym stopniu
GM_Kabat
Administrator
*******


5
860 posts 21 threads Dołączył: May 2020
28-05-2021, 12:51 -
#14
Ale co jest niesprawiedliwe? To, że w określonych warunkach przegrasz z Iksińskim, którego poprzednio ogrywałeś ZAWSZE i WSZĘDZIE? Teraz wreszcie ma on szanse Ciebie pokonać. Może zamiast osła będziesz musiał użyć czegoś mocniejszego jadąc z nim, licząc że w tych warunkach on sobie pojedzie luźniej, że Ciebie zleceważy i... go tym zaskoczysz. Ty patrzysz tylko przez pryzmat własnego zawodnika. "Wyczułem kierunek i mi się należały zwycięstwa". My patrzymy na całą grę i chcemy by KAŻDY kierunek dawał zawodnikowi szanse. Zmiana była konieczna zanim nastąpiło zabetonowanie czołówki.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2021, 12:51 przez GM_Kabat.
Sobek
Początkujący Junior
*


3
24 posts 0 threads Dołączył: Oct 2020
28-05-2021, 13:07 -
#15
Spoko niech tak będzie. Chodzi o to ze na starym silniku trzeba bylo w tą dobrą stronę pójść. Na nowym handicap maja przypadkowe osoby które poszly nie tak jak trzeba. Jak juz cos ostro zmieniacie to dajcie każdemu rowne szanse
darczello
Początkujący Junior
*


1
21 posts 5 threads Dołączył: Dec 2020
28-05-2021, 13:14 -
#16
Z całym szacunkiem Kabat, ale pokaż mi grę w której na siłę się wyrównuje szanse grających, bijąc przede wszystkim w tych którzy grają już jakiś czas. Robicie zmiany nie komunikując czego dotyczą. A robicie takie które w ZNACZĄCY sposób a nie minimalny zmieniają zasady. Ktoś grając 2 sezony wypracował sobie ścieżkę rozwoju, a Wy ją przewracacie do góry nogami i jeszcze się cieszycie że będzie lepiej. Mówisz że patrzycie globalnie na grę, ja uważam inaczej.
Gdybyście mieli trochę szacunku do graczy którzy są w tej grze 2 sezony a byli również z Wami dłużej, to normalnym zachowaniem jest komunikat w połowie najpóźniej sezonu że będą zmiany od nowego i trzeba konkretnie powiedzieć czego dotyczą. A nie lakoniczny komunika...będą MINIMALNE...zmiany.
Każdy wtedy ma czas na przygotowanie się do zmian, reakcji w kwestii treningu czy chociażby wyboru obozu. Nie będzie wtedy pretensji o zmiany.
Trochę własnie myślenia globalnego by się przydało, a nie doraźnego zmieniania zasad w trakcie gry.
GM_Kabat
Administrator
*******


5
860 posts 21 threads Dołączył: May 2020
28-05-2021, 13:35 -
#17
To nie jest wyrównywanie na siłę, tylko doprowadzanie do efektu, który od początku zakładaliśmy. Gram sporo w planszówki i z gruntu słaba jest taka, w której istnieje właśnie strategia wygrywająca. W dobrej grze musi istnieć wiele dróg do sukcesu. I właśnie takie wiele równoległych dróg wprowadziliśmy. Dotychczasowy "winner" nadal pozwoli odnosić sukcesy, ale (podkreślam to po raz kolejny) jeśli trafi na kozaka w określonych warunkach to nie ma zmiłuj, trzeba się wysilić. I od razu po raz kolejny podkreślę - WYSILIĆ, bo wcale z kozakiem przegrać nie musisz, ale do tej pory bez problemu z nim wygrywałeś zawsze i wszędzie. Teraz będzie inaczej. Koniec nudnej autostrady do medali. Teraz o nie powalczcie i pokażcie, czy jazda w każdych warunkach jest lepsza czy gorsza od wyspecjalizowania. Wink
darczello
Początkujący Junior
*


1
21 posts 5 threads Dołączył: Dec 2020
28-05-2021, 13:52 -
#18
Żeby było jasne, ja nie jestem przeciwnikiem zmian. Jeśli mają one w jakiś sposób poprawić grę to tym bardziej. Tyle tylko że nie podoba mi się sposób ich wprowadzania. Wypadałoby uszanować graczy którzy już są w grze informując o mających nastąpić zmianach żebyśmy mogli się do nich również przygotować. Bo tak jak opisujesz że nagle przegram z kimś z kim do tej pory wygrywałem bo ma lepsze skille na daną nawierzchnię i pogodę, nie jest dla mnie problemem. Ale jak przegrywam z kims kto wczoraj zaczął a co gorsze nie ma go na zawodach, to już jest wk... o przepraszam irytujące. Poprawiam, żebyście mi znów nie wstawili bana po 2 miesiącach w dodatku w połowie dpś, co było iście idiotyczne, jakby nie można było poczekać 2 dni.
To taka prywata, ale też pokazuje trochę Wasze oderwanie od rzeczywistości. Bez obrazy Smile
To tylko gra, ale każdy z nas poświęca swój czas, jakieś pieniądze, więc należałoby trochę pomysleć i o tym. Nikt nie ma patentu na nieomylność, więc i Wy możecie się mylić.
Jeśłi coś chcecie rzeczywiście poprawić, to weźcie się za jakieś poważne handi dla tych którzy są online na zawodach
bunge
Młody Senior
***


1
361 posts 66 threads Dołączył: Oct 2020
28-05-2021, 13:53 -
#19
Po 1 Ci co "rozpracowali" silnik gry w 1 i 2 sezonie mają już ukierunkowaną taktykę więc nie bredź KABAT, że to jest wyrównanie szans dla tych słabych co pykają sobie i nie ogarniają gry bo oni właśnie nie ogarniając gry poszli w złą stronę i teraz mają bardzo dużą przewagę

Po 2 Skoro chcieliście wyrównać szansę jak to piszesz to dlaczego Ci którzy wiedzieli jak jechać do tej pory przegrywają ? Właśnie dlatego, że silnik jest wywrócony do góry nogami dający przewagę tym graczom, którzy go nie rozgryźli i teraz wygrywają co już jest widoczne w poszczególnych zawodach ind czy drużynowych. Rozumiem, że chcecie przypadkowych mistrzów świata czy to w drużynówce, ale jak mają poczuć się Ci, którzy bardzo dużo wkładają czasu w rozwój zawodnika i tak naprawdę utrzymują tą grę przy życiu (czy to kupując VIPa czy angażując się właśnie w granie). Nie obrażając nikogo jakiś no name będzie mistzem świata Big Grin

Po 3 Jaką mamy (gracze) gwarancję, że pójdziemy teraz w dobrą stronę, a Wy (admini) sobie czegoś znowu nie wymyślicie i za 2 może 3 sezony znowu zmiana silnika? Na tym nie polega gra. Skoro ktoś ustalił ścieżkę rozwoju to nie po to by ją zmieniać co 2 czy 3 sezony

Po 4 Najlepszym rozwiązaniem będzie albo wyzerowanie skila i danie możliwości ustalenia ich od nowa albo faktycznie założenie nowego konta (tracąc na obecnym to co się zdobyło do tej pory)

Skoro chcecie sprawiedliwie to reset skili (oczywiście kto ma jaką sumę na konkretny dzień będzie musiał wybrać do max tej sumy) wtedy ma to sens i logikę bo teraz jak to już każdy podkreśla Ci co poszli "złą stroną" mają handicap a ma być podobno sprawiedliwie ?
GM_Kabat
Administrator
*******


5
860 posts 21 threads Dołączył: May 2020
28-05-2021, 14:37 -
#20
Przede wszystkim obecnie wiele sytuacji wynika nie tylko z silnika, ale też z obozów i o tym chyba nie do końca niektórzy pamiętają. Ten sam problem był też w sezonie 1, ale tam była to kwestia przegiętej ścieżki co przed 2 zostało naprawione, a mimo to porażki z offline'm się początkowo zdarzały i to wynikało bardzo często właśnie z obozów. Dobrze zauważyliście kierunek zmiany w silniku, ale proponuję by z ostateczną oceną jednak się wstrzymać do czasu powrotu formy do normy oraz rozegrania kilku zawodów z tymi samymi przeciwnikami na różnych nawierzchniach (tutaj grupowe eliminacje krajowe powinny pomóc).

@darczello - ban na czat w trakcie DPŚ był faktycznie niefortunny. Kwestia informacji o zmianach - też mieliśmy różne zdania, ale stanęło na takiej enigmatycznej formie, może niesłusznie, ale mleko się rozlało. Nie będę wnikał w szczegóły przez kogo ban został nałożony czy kto jaką formę informacji chciał zastosować, bo odpowiadamy za wszystko jako cała grupa GM, ale my naprawdę często nie jesteśmy jednomyślni w opiniach (ja na siebie wziąłem główny obowiązek odpowiadania na forum i czasami jest ciężko). Big Grin

@bunge
1. A gdyby wszyscy tak idealnie ogarniali i poszli w tą samą stronę? Raz by się wygrywało, raz przegrywało. Przed zmianą nie było to możliwe. Nie ma znaczenia czy ktoś grę ogarniał czy tylko pykał - szanse powinni mieć RÓWNE, a ogarniający powinni wygrywać taktyką i sprzętem a nie kierunkiem treningu.
2. Bo to, że ogarnia nie znaczy, że MUSI wygrać. Mistrzem nie będzie no name, bo w GP jeżdżą chyba sami ogarniacze.
3. Nie macie gwarancji. Wink Mogę jedynie zapewnić, że naszym celem nie jest robienie Wam na złość. Chcemy by gra była emocjonująca, a co to za emocje walczyć w gronie "ogarniaczy" i tłuc resztę?
4. Zakładanie nowego konta? Myślę, że nie sądzę by było dobrym rozwiązaniem, ale przecież nie możemy nikomu zabronić. Osobiście uważam, że korekta założeń treningowych i efekty przyjdą szybko.
5. Uwierz mi, nie mają handicapu tak wielkiego jak to się niektórym wydaje.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2021, 14:37 przez GM_Kabat.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości