Zaloguj się bądź zarejestruj
Błąd meczu WYCIĘTA SZPRYCHA vs Zdziwieni Kostrzyn
Started by GM_Kabat


Rate this topic
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


35 posts in this topic
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
08-08-2023, 08:32 -
#1
https://www.speedwayhero.com/live-23933



Zadania do wykonania:

Zadania wykonane:
1. Wyzerowanie wyniku
2. Korekta tabeli
3. Wyczyszczenie statystyk zawodników
4. Nowy termin meczu - wstępnie 12.08 g. 10:00
5. Przywróceniu sprzętu z kopii sb/nd
6. Korekta szybkości i wytrzymałości sprzętu kupionego w niedzielę i błędnie zużytego w meczu
7. Cofnięcie kasy za błędne spotkanie
8. Cofnięcie tokenów za błędne spotkanie (odebrane, wydane na napój, otrzymany za NCD)
9. Umożliwienie ponownego odebrania tokenów
10. Usunięcie możliwości odkupienia tokenów
11. Cofnięcie kasy wydanej na naprawę sprzętu w niedzielę przed meczem
12. Usunięcie zapisów z historii pojedynków zawodników


Inne uwagi:
1. Nawierzchnia - będzie taka jak w pierwotnym terminie
2. Pogoda - startowa będzie taka jak w pierwotnym terminie, potem zmieni się losow
3. Skille - będą aktualne
4. Brak zmiany składów?
Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-08-2023, 10:17 przez GM_Kabat.
Tesser
Początkujący Junior
*


0
49 posts 8 threads Dołączył: Oct 2020
08-08-2023, 08:52 -
#2
i kluczowe pytanie - jaka była przyczyna błędu?!
GM_Kuba
Administrator
*******


1
260 posts 0 threads Dołączył: May 2020
08-08-2023, 08:57 -
#3
Przyczyną błędu był tymczasowy brak zasobów (pamięci RAM na serwerze).

Po ostatnich zgłoszeniach analiziowaliśmy i próbowaliśmy różne konfiguracje: wyłączono pamięć SWAP która jeźdzli po ramie, po analizach wyszło że 4GB jest w stanie uciągnąć całą logikę.

Niestety okazało się to niewystarczające i z racji przekroczenia zasobów serwer wszedł w tryb awaryjny, po zwiększeniu doraźnym RAMu 8GB ruszył z kopyta.
Forg1v
Doświadczony Junior
**


2
69 posts 8 threads Dołączył: Oct 2020
08-08-2023, 19:02 -
#4
Ad 5/6
Nie wiem czy tylko u mnie jest taki problem, ale wydaje mi się, że mój silnik (id sprzętu = 144609) nie został przywrócony do stanu faktycznego sprzed meczu. Mianowicie w niedzielę pojechałem na nim 2 biegi, po feralnym meczu wykonałem naprawę oraz w poniedziałek kolejną naprawę, po czym pojechałem nim jeden bieg w IMK. Patrząc na stan na dzisiaj tego silnika mam wrażenie, że nie było tutaj żadnej akcji administracji w związku z tym meczem. Rozumiem, że przez moją ingerencję z naprawami nie da się jednoznacznie określić stanu tego silnika, ale IMK wymagało tych napraw. W końcowym rozrachunku straciłem tutaj choćby 1W oraz 0,04 z tego silnika. Czy można sprawdzić tę sytuację?

Ad 10
Z poziomu widoku odkupienia tokenów nadal mam możliwość wyboru odkupienia tokenów za ten feralny mecz (można uruchomić procedurę wykupu tych tokenów), więc tutaj chyba jeszcze nie jest wszystko okej w tym temacie.

Ad 11
Jak wspominałem wyżej przez zawody straciłem na silniku 0,04 mocy i wobec tego musiałem dokonać dwóch dodatkowych napraw (niedziela, poniedziałek). Na widoku finansów nie widzę zwrotu gotówki za te operacje (niedzielna naprawa, poniedziałkowa naprawa), jest jedynie zabranie kasy za błędnie naliczoną punktówkę.


Do zrobienia:
- zablokowanie możliwości zmiany składów przez kapitanów

Inne uwagi:
- nawierzchnia i pogoda startowa w mojej opinii dobrze by było jakby była taka jak na początku meczu (grząska/chmura), co do drugiej części meczu uważam, że pogoda powinna być losowa
- bardzo fajnie by było jakby udało się odtworzyć stan skilli na ten mecz ze stanu faktycznego taki jaki był w niedzielę. Zanotowane w tym tygodniu spadki mogą wpływać w końcowym rozrachunku na wynik spotkania. Uważam też, że dobrze by było przywrócić stan treningu tygodniowego z tego meczu - wiadomo, że każdy tydzień wiąże się z inną taktyką pod względem treningu tygodniowego i dobrze by to było odwzorować z niedzieli.
Maciey
Początkujący Junior
*


0
7 posts 0 threads Dołączył: Aug 2023
08-08-2023, 20:50 -
#5
Witam. Ja tylko odnośnie samego terminu, bo reszta tutaj konkretów wydaje się dosyć jasna. Rozumiem, że wszystkim pasuje termin z wyjątkiem naszej drużyny, bo połowa składu w sobotę od rana pracuje. Czy to jedyny możliwy termin? Zaraz się okaże, że cała ta gra z powtórką nie jest warta świeczki, bo przez nieobecność dostaniemy do 25 i tyle. I to nie z własnej winy, tylko błędu gry/serwera/niedopatrzenia adminów/błędnej decyzji adminów (wybierz dowolne).
Dodatkowo niektórzy jadą jeszcze w piątek grand prix i teraz jak mamy zadbać o sprzęt jadąc 4 dni pod rząd zawody, w tym jedne ponadprogramowe (czwartek Anglia, piątek GP, sobota i niedziela PL)? Gdyby był mecz odjechany w niedzielę normalnie, sprzęt byśmy sobie naprawili i byłby gotów na nowy tydzień. A tak oczywiście możemy konkretny silnik zostawić na powtórkę meczu, ale nie każdy dysponuje szerokim garażem i to trochę utrudnia sprawę.
pawe78
Początkujący Junior
*


0
38 posts 14 threads Dołączył: Oct 2020
08-08-2023, 22:05 -
#6
Ad. 5, 6 Sprzęt o numerze : 145275 nie został przywrócony do stanu przedmeczowego

Inne: Z "porównania pojedynków" nie jest usunięty 1 bieg (jest z datą 12.08)
Przemo78
Adept Szkółki


0
4 posts 0 threads Dołączył: Feb 2021
08-08-2023, 22:34 -
#7
ad 5/11
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
09-08-2023, 08:18 -
#8
(08-08-2023, 19:02)Forg1v napisał(a): Ad 5/6
Nie wiem czy tylko u mnie jest taki problem, ale wydaje mi się, że mój silnik (id sprzętu = 144609) nie został przywrócony do stanu faktycznego sprzed meczu. Mianowicie w niedzielę pojechałem na nim 2 biegi, po feralnym meczu wykonałem naprawę oraz w poniedziałek kolejną naprawę, po czym pojechałem nim jeden bieg w IMK. Patrząc na stan na dzisiaj tego silnika mam wrażenie, że nie było tutaj żadnej akcji administracji w związku z tym meczem. Rozumiem, że przez moją ingerencję z naprawami nie da się jednoznacznie określić stanu tego silnika, ale IMK wymagało tych napraw. W końcowym rozrachunku straciłem tutaj choćby 1W oraz 0,04 z tego silnika. Czy można sprawdzić tę sytuację?

Silniki zostały przywrócone do stanu z północy sobota/niedziela, więc wytrzymałość się zgadza. Mogę poprawić szybkość o 0.02 (czyli do max) tak jakby w niedzielę była zrobiona naprawa, ale jednocześnie pobiorę 500$. OK?

(08-08-2023, 19:02)Forg1v napisał(a): Ad 10
Z poziomu widoku odkupienia tokenów nadal mam możliwość wyboru odkupienia tokenów za ten feralny mecz (można uruchomić procedurę wykupu tych tokenów), więc tutaj chyba jeszcze nie jest wszystko okej w tym temacie.

Zgłaszam Kubie.

(08-08-2023, 19:02)Forg1v napisał(a): Ad 11
Jak wspominałem wyżej przez zawody straciłem na silniku 0,04 mocy i wobec tego musiałem dokonać dwóch dodatkowych napraw (niedziela, poniedziałek). Na widoku finansów nie widzę zwrotu gotówki za te operacje (niedzielna naprawa, poniedziałkowa naprawa), jest jedynie zabranie kasy za błędnie naliczoną punktówkę.

Nasze niedogadanie z Kubą. Myślałem, że on za naprawy też cofnie, a cofnął tylko punktówkę. Oddałem kasę za wykonane w niedzielę naprawy Tobie, pj007, Sadlahowi oraz Macieyowi. Naprawa poniedziałkowa była zrobiona już po przywróceniu sprzętu więc nic nie trzeba zmieniać/oddawać za nią.

(08-08-2023, 19:02)Forg1v napisał(a): Do zrobienia:
- zablokowanie możliwości zmiany składów przez kapitanów

Dopisuję do "inne". To są tematy, które musimy przegadać z Arkiem i czekamy na jego opinię. A pytanie z mojej strony - jest w ogóle możliwość zmiany składy w tym meczu? Bo gdy jest wyświetlony to chyba już nie powinien dać się zmienić.

(08-08-2023, 19:02)Forg1v napisał(a): Inne uwagi:
- nawierzchnia i pogoda startowa w mojej opinii dobrze by było jakby była taka jak na początku meczu (grząska/chmura), co do drugiej części meczu uważam, że pogoda powinna być losowa
- bardzo fajnie by było jakby udało się odtworzyć stan skilli na ten mecz ze stanu faktycznego taki jaki był w niedzielę. Zanotowane w tym tygodniu spadki mogą wpływać w końcowym rozrachunku na wynik spotkania. Uważam też, że dobrze by było przywrócić stan treningu tygodniowego z tego meczu - wiadomo, że każdy tydzień wiąże się z inną taktyką pod względem treningu tygodniowego i dobrze by to było odwzorować z niedzieli.

Jak wyżej - czekamy na opinię Arka.
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
09-08-2023, 08:24 -
#9
(08-08-2023, 20:50)Maciey napisał(a): Witam. Ja tylko odnośnie samego terminu, bo reszta tutaj konkretów wydaje się dosyć jasna. Rozumiem, że wszystkim pasuje termin z wyjątkiem naszej drużyny, bo połowa składu w sobotę od rana pracuje. Czy to jedyny możliwy termin? Zaraz się okaże, że cała ta gra z powtórką nie jest warta świeczki, bo przez nieobecność dostaniemy do 25 i tyle.  I to nie z własnej winy, tylko błędu gry/serwera/niedopatrzenia adminów/błędnej decyzji adminów (wybierz dowolne).
Dodatkowo niektórzy jadą jeszcze w piątek grand prix i teraz jak mamy zadbać o sprzęt jadąc 4 dni pod rząd zawody, w tym jedne ponadprogramowe (czwartek Anglia, piątek GP, sobota i niedziela PL)? Gdyby był mecz odjechany w niedzielę normalnie, sprzęt byśmy sobie naprawili i byłby gotów na nowy tydzień. A tak oczywiście możemy konkretny silnik zostawić na powtórkę meczu, ale nie każdy dysponuje szerokim garażem i to trochę utrudnia sprawę.

Osobiście proponowałem powtórkę w niedzielę o 10:00 - obie ekipy jadą swoje mecze o 11:00 (o ile się nic nie zmieni). Kuba z jakichś względów woli sobotę, ale myślę, że to jest do dogadania. Możemy zrobić nawet mecz i rewanż w tym samym terminie, ale fajnie by było gdybyście się dogadali między sobą jaki termin będzie Wam najbardziej pasował.
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
09-08-2023, 09:15 -
#10
(08-08-2023, 22:05)pawe78 napisał(a): Ad. 5, 6 Sprzęt o numerze : 145275 nie został przywrócony do stanu przedmeczowego

Poprawiona szybkość i wytrzymałość.

(08-08-2023, 22:05)pawe78 napisał(a): Inne: Z "porównania pojedynków" nie jest usunięty 1 bieg (jest z datą 12.08)

Dopisuję do zrobienia.

[edyta]
Zrobione. Proszę o sprawdzenie.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-08-2023, 09:57 przez GM_Kabat.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości