Pewnie o tym nie wiecie, ale wielu kapitanów już rozgląda się za wzmocnieniami. Nie brakuje też graczy, którzy już rozsyłają swoje oferty po klubach, a tu i ówdzie słychać kto gdzie już ustalił warunki kontraktu po sezonie. Nie zdradzimy wam dziś wszystkiego. Zabawiliśmy się w skautów i poszukaliśmy graczy, którzy wystartowali w SH od nowa. Może są to osoby, które grały kiedyś w SpS, ale pewnie są też debiutanci. Kilku wpadło nam w oko, więc ten artykuł powinien przeczytać każdy kto szuka uzupełnienia do swojego składu.
Zanim wysypiemy z rękawa kilka nazwisk, musicie pamiętać, że celne transfery nie ocenia się po skuteczności graczy, a często po tym jaka panuje atmosfera w ekipie i jaki progres notuje cały zespół. Ponieważ nasza lista została stworzona na podstawie tylko wyników graczy, nie gwarantujemy, że z każdym będzie wam po drodze. Ale jeśli nie spróbujecie, to się nie dowiecie. Reklamacji nie przyjmujemy.
Gloomhaven (Francja)
Listę otwiera chyba najbardziej utytułowany gracz w tym gronie. Wicemistrzostwo Francji, czołowe miejsca w IMKJ oraz BK. Trochę słabe statystyki jak na 2 ligę w Szwecji i Anglii, ale być może jest to kwestia priorytetów. Na pewno jak na gracza, który zaczął przygodę z grą, wyniki niezłe.
Szatan Serduszko (Francja)
Na naszej liście kolejny Francuz. Czy to jest znany nam z SpS Szataniasty? Nie wiemy. Na pewno 2 miejsce w Brązowym Kasku, 10 w IMK i 11 w IMKJ rokują nieźle. Teraz jeździ w 3 lidze polskiej oraz drugiej w Szwecji i Anglii. Wszędzie ma średnią powyżej 2 pkt. na bieg.
Swift (Finlandia)
Czołowy zawodnik w Finlandii. Wicemistrz kraju oraz 2 miejsce w Brązowym Kasku. W GPC doszedł do ćwierćfinału. W Polsce jeździ w Partyzancie40 w lidze 1.2, ale jego ekipa żegna się z pierwszą ligą. Sam ma niezłą średnią 1.6 na bieg w Polsce, a Szwecji i Anglii, gdzie jeździ w drugich ligach ma średnią ponad 2 pkty na bieg.
FWS (Słowenia)
Słoweniec, którego największym sukcesem jest 6. miejsce w IMK oraz awans do 2. rundy GPC. W rozgrywkach ligowych można oglądać go między innymi w Premiership, gdzie startuje w Szlaka Team. W tej chwili ma tam średnią blisko 2 pkty na bieg i jest najlepszym zawodnikiem tego teamu. Jego zespół spokojnie się utrzyma, więc jest to na pewno wynik bardzo rokujący. W Polsce jeździ obecnie w 3 lidze, a w Szwecji w drugiej.
Irbis (Polska)
Ciekawy gracz z Polski, którego wyniki w zawodach indywidualnych może nie powalają, ale trzeba pamiętać jak skomplikowane są tam eliminacje. 21. miejsce w IMK oznacza, że jest półfinalistą tych zawodów, co jest trudniejsze do osiągnięcia niż finał w niejednym z pozostałych państw. Na uwagę zasługują przede wszystkim jego dobre występy w lidze szwedzkiej, gdzie reprezentuje Szwedzkie Dziki. Jego ekipa liczyła się w walce o wygraną w lidze 1.2 do 12. kolejki. Może jeszcze jeszcze mają szanse powalczyć o baraże? Na pewno będą podium. Ibris jest jedną wiodących postaci w tej ekipie ze średnią ponad dwa punkty na mecz.
Kafar (USA)
Zdolny gracz zza Oceanu. 4. miejsce w BK, 9 w IMK i 12 w IMKJ to niezły dorobek jak na początek grania. W SK ma duże szanse na podium. W lidze ambitnie ściga się na poziomie pierwszoligowym i idzie mu całkiem nieźle. W Polsce i Szwecji może pochwalić się średnią ponad 2 punkty na bieg.
RL9_Pat (Dania)
Pat i Ogry Zielona Góra sugerują, że może to być Patryk_mistrz z SpS, którego kariera szybko rozbłysła i szybko się skończyła. Ale być może się mylimy. Niemniej na uwagę zasługuje. W Danii załapał się dopiero na BK, który ukończył na 13. pozycji. Jednak trzeba pamiętać, że Dania to nie jest łatwy kraj dla młodych graczy. Czołówka jest bardzo silna, a mimo tego RL9_Pat potrafił sporo tam namieszać. Między innymi w eliminacjach do SK wyrzucił za burtę takie nazwiska jak Hola77, krzybor, czy M666. W 1. lidze angielskiej ma średnią około 1,7 pkt na bieg, a Szwecji i Polsce ściga się w trzecich ligach. Na pewno diament, który trzeba oszlifować, ale z potencjałem.
Crafter (Dania)
Kolejny młody Duńczyk. To może być nowy Birkemose, bo ambicji siedzi w nim bardzo dużo. W IMK, IMKJ, czy BK plasował się zawsze około 10 miejsca, ale pojedynczymi biegami potrafił zaskoczyć. Żeby się rozwijać musi zmienić otoczenie chociaż w jednej lidze, bo jego zespoły są średniakami na poziomie drugiej i trzeciej ligi. We wszystkich ekipach jest wiodącą postacią.
Cal92 (Francja)
Francuz, który ma na swoim koncie miejsca w pierwszej dziesiątce rozgrywek indywidualnych w swoim kraju. Dziesiąty w IMKJ oraz BK, 12 w IMK. W lidze szczególnie zainteresowały nas jego wyniki w Szwecji, gdzie ma średnią około 1,6 pkt. na bieg. Niestety jego ekipa pożegna się z pierwszą ligą. W Anglii startuje w drugiej lidze, w Polsce w trzeciej.
lividum (Norwegia)
Młodziutki stażem Norweg, który gra od połowy listopada. W BK zajął dobre 8. miejsce. Ligowo śmiga w trzecich ligach, w Polsce notuje średnią około 3 pkt./na bieg, więc myślę, że chłopak potrzebuje nowych wyzwań. Sukcesy stoją przed nim otworem jeśli ktoś go poprowadzi w odpowiednim kierunku.
DARO66K (Norwegia)
Kolejny młody Norweg, który gra od połowy listopada. Na koncie ma 7. miejsce w BK. W lidze zobaczymy go na torach trzeciej ligi. Być może powinien dostać szansę jazdy przynajmniej klasę wyżej.
Zoltan Adorjan (Słowenia)
Nazwisko zobowiązuje, ale jeśli admini pominęli tak ważny dla speedwaya kraj jak Węgry, to zmienił obywatelstwo na słoweńskie. Kolejny gracz, który dołączył około połowy listopada. W BK Słowenii zajął bardzo dobre 7. miejsce. W pokonanym polu zostawił między innymi medalistów IMK oraz IMKJ. W lidze startuje na poziomie trzecich lig, ale też wydaje się, że to za niskie progi dla Adorjana.
Barkas (Szwecja)
Szwed, który podobnie jak poprzednicy gra od ponad miesiąca i ma już pierwsze sukcesy. Za taki można uznać wysokie 6. miejsce w BK. W lidze ściga się na trzecim poziomie i też notuje tam bardzo dobre osiągnięcia. Powinien spróbować sił w wyższej lidze.
miervug (Australia)
Australijczyk, który rozpoczął grę na początku listopada może pochwalić się 9 miejscem w australijskim BK. W SK jest na razie szósty. Podobnie jak poprzednicy ściga się się w trzecich ligach i podobnie jak oni powinien wkrótce spróbować nowych wyzwań.
Wini (Polska)
Jeden z najmłodszych graczy na tej liście. W Polsce rzucony na głęboką wodę, bo w Oszukać Przeznaczenie ma zastąpić dantesa. Pierwsza liga to wysokie progi, ale ma się od kogo uczyć. Na razie pojechał tam dwa mecze, z przyzwoitym wynikiem, co pozwala liczyć, że będzie z niego dobry gracz. W Anglii i Szwecji wyraźnie szuka dopiero swojego miejsca.
Maryo5 (Australia)
Bardzo dobre wyniki w lidze, gdzie ściga się na trzecim poziomie. Gra od połowy listopada, więc na sukcesy indywidualne musi jeszcze zapracować. Ale być może popełnił jakieś błędy na początku gry i dlatego nie widzieliśmy go w finale BK. Dołączamy go do tego grona na zachętę.
d4rk87 (Polska)
Najmłodszy w stawce, gra dopiero dwa tygodnie, nawet jeszcze nie miał okazji spróbować sił w indy. Ale może to jest to jest ten gość, na którego warto postawić, by za sezon lub dwa zbierać owoce ryzykownej decyzji? Wiele klubów ma w składzie boty, więc być może warto byłoby przygarnąć młodego zawodnika, który regularnie loguje się, choćby po to, by pokazać mu jak grać, żeby wygrywać.
Jeśli macie jeszcze jakieś swoje typy, piszcie nicki w komentarzach pod tekstem.
1 thought on “Szukamy diamentów – poradnik transferowy”
bunge
(31 grudnia 2020 - 17:52)Od Winiego to proszę się odstosunkować 😀 on już znalazł klub w PL i się z niego nie rusza 😉