SpeedwayHero - forum

Pełna wersja: Kolejność w lidze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Tak tylko z czystej ciekawości, chciałbym wiedzieć co decyduje o kolejności w tabeli ligowej. Bo mamy ligę 1.1 i dwie drużyny na miejscach 3 i 4, tj. Lucky Loser Team i The SHout siders, które mają identyczny dorobek punktowy, więc dlaczego  Lucky Loser Team jest wyżej w tabeli? To może teraz nie ma większego znaczenia, ale chciałbym wiedzieć jak to jest liczone, żeby nie było jakiejś niespodzianki na koniec sezonu.
Drużyna z niższym ID jest zawsze wyżej. Ale tutaj to się nie sprawdza Smile
(16-11-2020, 04:17)Sidney68 napisał(a): [ -> ]Drużyna z niższym ID jest zawsze wyżej. Ale tutaj to się nie sprawdza Smile

Wydaje mi się właśnie, że drużyna z młodszym ID jest wyżej Smile

Lucky Loser (ID: 6) The Shout (ID: 27). Identyczną sytuację mieliśmy w Szwedzkiej, kolejkę temu. Nasze ID: 2004, a przeciwnika ID: 2003 - też byli wyżej Smile
Duże punkty, małe punkty, niższe ID. Na koniec sezonu chyba jeszcze się nie zdarzyła równość punktów dużych i małych, więc nie stanowi to chyba problemu?

Jeśli macie jakieś propozycje jak to rozwiązać zapraszam do dyskusji. Smile
Jeżeli zdarzyłaby się taka sytuacja, że na koniec sezonu dwie pierwsze drużyny mają tyle samo dużych i małych punktów to chyba najsprawiedliwiej byłoby wziąć pod uwagę ich dwumecz Smile bezpośrednio kto był lepszy Smile
(16-11-2020, 13:59)GM_Kabat napisał(a): [ -> ]Duże punkty, małe punkty, niższe ID. 

Niższe ID w sensie starsze? Bo o ile mnie pamięć nie myli  w SpSie decydowało młodsze ID, ale mogę się mylić.
Jeśli chodzi o kolejność w tabeli na koniec sezonu, to moja propozycja jest taka: Duże punkty, małe punkty, bezpośredni pojedynek, wyższa pozycja na półmetku, liczba 3, 2, 1, 0 wszystkich zawodników w drużynie, no bo ustawiać tabelę wg ID wydaje mi się mało uczciwe.
Remis w dwumeczu i co dalej?

Ten temat był wałkowany wiele razy jeszcze w SpS - ze względów technicznych cholernie skomplikowane i ni gwarantujące efektu. Nie wejdzie. Wink

Dalsze propozycje?
Młodsze ID było w turniejach indywidualnych. W lidze wszystkie zespoły mają taką samą datę "założenia" i decyduje niższy numer ID czyli 13 będzie przed 23.
(16-11-2020, 14:51)GM_Kabat napisał(a): [ -> ]Remis w dwumeczu i co dalej?

Ilość trójek Tongue
DogrywkaTongue
Stron: 1 2 3